AK Sloboda

Dobri pojedinačni nastupi na ekipnom prvenstvu Hrvatske u krosu

Objavljeno: 07.03.2016. 09:18

Zadnja izmjena: 07.03.2016. 09:19

U Koprivnici  je 5. ožujka, u organizaciji istoimenog atletskog kluba održano ekipno prvenstvo Hrvatske u krosu na kojem je po šesti put zaredom slavio AK Agram osvojivši ukupno 67 bodova, dok su naši predstavnici prvenstvo iskoristili za dobar trening.

Po gotovo nemogućim uvjetima nastupilo je gotovo 500 trkača. Trčalo se uglavnom po vodi i blatu, ali uzbuđenja nije nedostajalo. Atletičari Slobode nisu imali ekipne ciljeve, a natjecanje su iskoristili kao trening i pojedinačni ogled s konkurencijom.

Najbolja kod mlađih juniorki je bila Paula Šimunčić koja se plasirala na visoko 6. mjesto dok je Orhideja Leščak na cilj stigla 26. Ugodno je iznenadila Simona Jambošić kod ml. kadetkinja na 800 m gdje se plasirala na 7. mjesto od 63 natjecatelja dok je Klara Koščak je bila 37., a njezina sestra Jana Koščak 54. Ekipno, djevojčice su osvojile 9. mjesto.

Kod mlađih kadeta na stazi dugoj 1 km, Karlo Glavač je bio odličan 16.,Teon Sršan 22., Luka Kovačiček 31., Mateo Pongračić 33, dok su ekipno osvojili 6. mjesto.

Kod kadetkinja na 1 km Ella Bogdanović je osvojila 18.mjesto, Mihaela Habunek 47., a Rahela Leščak 51. Ekipno su se plasirale na 12. mjesto. Kod seniora na 4 km nastupili su još juniori Marinko Đurasek, David Šalamon, i Bernard Gavez, koji su ekipno osvojili 11. mjesto.