AK SLOBODA

DRŽAVNI PRVACI Jan Ožeg i Franja Želimorski osvojili zlatne medalje u Splitu

Objavljeno: 26.02.2017. 10:24

Zadnja izmjena: 26.02.2017. 10:25

Članovi Atletskog kluba Sloboda Varaždin su, unatoč hladnom i vjetrovitom vremenu, na jučerašnjem Zimskom bacačkom prvenstvu Hrvatske održanom u Splitu osvojili sjajne rezultate.

Tako je Jan Ožeg postao dvostruki državni prvak Hrvatske. U kategoriji mlađih juniora pobijedio je u bacanju kladiva s novim osobnim rekordom od 60,15 metara te u bacanju kugle s rezultatom 14,36 metara.

Fantastičan rezultat je postigla i Franja Želimorski koja je također je postala državna prvakinja Hrvatske u kategoriji starijih juniorki. Pobijedila je u bacanju koplja hicem 46,70 metara

Ana Majdak je u kategoriji mlađih juniorki osvojila dva druga mjesta; u bacanju koplja hicem 44,49 metara i u bacanju diska s novim osobnim rekordom 34,95 metara. Tim su rezultatima bacači Slobode najavili još jednu uspješnu atletsku sezonu.