Dva srebra i dvije bronce za varaždinske karatiste na Bushido kupu u Zagrebu

Objavljeno: 25.03.2016. 17:30

Zadnja izmjena: 25.03.2016. 17:32

Nakon uspjeha na državnom Prvenstvu gdje su osvojili četiri brončane medalje, članovi Karate kluba Varaždin nastavljaju s odličnim rezultatima i osvajanjem odličja. Tibor Kovačić, Dorian Kalajdžija i Lovro Rozman osvojili su srebrnu i dvije brončane medalje na Bushido kupu prijateljstva održanom u Zagrebu.

Tibor Kovačić osvojio je srebrnu medalju u kategoriji učenici iznad 46 kg. U finalu je od njega bio bolji Sanjin Brus iz Karate kluba Energija iz Banja Luke. Dorian Kalajdžija i Lovro Rozman stigli su do bronce u kategoriji mlađi kadeti do 52 kg.

Kalajdžija je u borbi za treće mjesto pobijedio Davida Smolića iz Karate kluba Alfa prekidom već nakon 21 sekunde borbe. Rozman je osvojio treće mjesto pobjedom nad Lorenom Dombom iz Karate kluba Lav.

Međunarodni Bushido kup prijateljstva okupio je 474 natjecatelja i natjecateljica iz 52 kluba iz Srbije, Bosne i Hercegovine, Mađarske i Hrvatske.

Članove Karate kluba Varaždin početkom travnja očekuje nastup na jakom međunarodnom karate turniru u Đurđevcu.