Emil Milihram osvojio peti uzastopni naslov svjetskog prvaka

Objavljeno: 12.06.2014. 09:01

Na Svjetskom prvenstvu u kajaku i kanuu na divljim vodama, koje se od 11. do 14. lipnja održava u talijanskoj Valtellini, Emil Milihram obranio je naslov svjetskog prvaka.

U pojedinačnoj utrci discipline kanu jednosjed klasični spust, koja je Emilova najjača disciplina, osvojio je peti uzastopni naslov u ovoj disciplini, čime je postao najuspješniji natjecatelj u povijesti svjetskih prvenstava divljevodaša.

Staza na rijeci Adda, na kojoj je pobijedio u natjecanju za Europsko prvenstvo 2009. godine i Svjetski kup u spustu 2010. godine, i ove godine za Emila nije imala tajni pa su iza njega ostali češki reprezentativac Ondrej Rolenc i Nijemac Stefan Weber.

Uz Milihrama, na prvenstvu je nastupio i Tomislav Lepan koji je zauzeo 5. mjesto, Jadran Zonjić bio je 15., a Luka Obadić je završio na 17. mjestu. Naše natjecatelje u iduća dva dana očekuju ekipne vožnje u klasičnom spustu i sprintu te pojedinačno natjecanje u sprintu koje je u nedjelju.