AK VARAŽDIN

Rezultati 3. brdskog maratona “Ivanec – Novi Marof”

Objavljeno: 31.05.2022. 14:56

Zadnja izmjena: 31.05.2022. 15:04

U nedjelju, 29. svinja u organizaciji AK Varaždin održan 3. brdski maraton “Ivanec – Novi Marof”, na neki način već i tradicionalna utrka koju respektiraju zaista mnogi trkači.

U odnosu na prošlu godinu kada je ova utrka ujedno bila i PH u planinskom trčanju na duge staze, ove godine je na najdužoj i najtežoj dionici od 42 km (Ivanec – Novi Marof) nastupilo osjetno manje trkača odnosno 40-ak najupornijih i najhrabrijih koji su uspješno završili ovu zahtjevnu i tešku utrku. Osim ovog izuzetno teškog brdskog maratona održane su i utrke na 14 km – Fun&Pain Trail “Čevo – Novi Marof” – te utrka na 5 km – “Marofski Mini Trail”. Ukupno je u sve tri utrke uspješno prošlo ciljem 165 natjecatelja.

Svakako posebna čestitka ide svima na utrci od 42 km, a koju su uspješno završili svi koji su i startali ujutro u 9 sati u Ivancu. Najbolji od svih, a ujedno i pobjednik utrke bio je Tomislav Vertuš, AK Varaždin koji je istrčao odličnu utrku i vrlo pametno rasporedio snage te s ukupnim vremenom od 4:21:46 uvjerljivo pobijedio ispred Antuna Posavca (BK Maraton Beciklin) – 4:34:13. Davor Cvetanović, AK Varaždin osvojio je odlično 3. mjesto u generalnom poretku.

U ženskoj konkurenciji u svojem premijernom maratonu također uvjerljivo je pobijedila Marina Godinić, AK Varaždin kojoj je za savladati ovu izuzetno tešku dionicu sa čak 1800 metara visinske razlike trebalo 5:00:37. Druga u ovoj utrci je bila Danijela Horvat (AK Sljeme) u vremenu 5:54:07, dok je treće mjesto osvojila Sanja Hrašćanec u vremenu 6:20:54.

U utrci na 14 km od Završja Podbelskog (Čevo) do Novog Marofa pobjedio je Josip Mijaković (BK Maraton Beciklin) u vremenu 1:16:17 ispred kolege Ivana Maltara – 1:17:20 dok se 3. mjestom morao zadovoljiti Ino Šepec (SRD 315 Sjeverozapad) u vremenu 1:22:53.

U utrci na 5 km pobijedio je Vedran Rešetar (AK Međimurje) u vremenu 22:14 ispred Darka Dominka (AK Zabok) – 22:28 i Nevena Ivančića (SD Lastavica)- 22:51. U ženskoj konkurenciji pobijedile su cure iz AK Fit Zaprešić:- 1. Andreja Ložnjak – 24:27. ispred Mateje Golenja – 24:47 i trećeplasirana Lucija Sačer – 27:04.