Objavljeno: 23.09.2015. 17:46

Zadnja izmjena: 14.01.2016. 13:28

Nogometaši Rijeke u Beletincu su lako s 10:0 pobijedili doma?ina i tako lako prošli u osminu finala Hrvatskog kupa. Rije?ani su slavili uz ?etiri gola Tomasova, dva Samardrži?a te po jedan Balaja, Bezjaka, Bradari?a i Moisesa. Na kraju su sve pokvarili gostuju?i navija?i kratko se obra?unavši s policijom.

Rije?ani nisu dopustili doma?ima da im stvore ozbiljniju prigodu, no to nije pokvarilo nogometnu feštu koju je posjetilo oko 1,000 gledatelja.

U prvoj minuti zaprijetili su Rije?ani preko Moisesa koji je glavom tukao preko gola, a samo minutu kasnije Roshi je s desetak metara pucao pored vrata. U sedmoj minuti Tomasov je ubacio iz kuta, a Moises je goste glavom doveo u vodstvo.

U 21. minuti ovaj put Tomasov je bio precizan, pobjegao je doma?oj obrani i iz kosa pogodio za 2:0. Samo devet minuta kasnije Rijeka je povela 0:3. Iz kuta je nabacio Tomasov, a Samardži? ska?e i glavom šalje loptu u mrežu. Tri minute kasnije Samadrži? se najbolje snašao i loptu s desetak metara nogom spremio u mrežu.

U 41. minuti Balaj je zabio i pet gol za goste, a uposlio ga je Žuta. No, dvije minute kasnije Kutnjak je uputio prvi udarac za Bednju na utakmici, no otišlo je preko gola.

U drugom dijelu gosti su bili nemilosrdni, a tri uzastopna gola zabio je Tomasov pogodivši u 50., 70. i 77. minuti. Gol za 9:0 bio je djelo Bezjaka koji je pobjegao obrani doma?ih,a Bradari? je u 89. zabio za kona?nih 10:0.

- Ušli smo ozbiljno u susret s velikom željom i odmah na po?etku riješili pitanje pobjednika. ?estitam doma?inu što nas je tako lijepo ugostio i najvažnije je da su moji igra?i imali pravi pristup te da se nitko nije ozlijedio - rekao je trener Rijeke, Matjaž Kek.

Gostima je ?estitao trener Bednje, Saša Paska.

- Znali smo prije utakmice da je kvaliteta na strani gostiju koji su odli?no pripremljeni. Nisu nam dopustili da ozbiljnije ugrozimo njihov gol, no ovo je veliko iskustvo za moje igra?e koji su ipak imali malo straha - zaklju?io je Paska.

Na kraju se sve zasjenio ispad Armade koja je srušila ogradu, ušla u trener te se obra?uvaši s redarima i policijom.

Bednja - Rijeka 0:10 (0:5)

Igralište Beletinec

Gledatelja: 1000

Gl. sudac: Fran Sovi?, Pom. suci: Modri?, Ro?ak - Karaši?

Strijelci: 0:1 Moises (7), 0:2 Tomasov (21), 0:3 Samardži? (30), 0:4 Samardži? (33), 0:5 Balaj (41), 0:6 Tomasov (50), 0:7 Tomasov (70), 0:8 Tomasov (77), 0:9 Bezjak (80), 0:10 Bradari? (89)

Bednja: Slatina (od 62. Ed. Bosilj), Ma. Bosilj (od 66. Bosilj), Pe. Hrebak, Lu. Hrebak, Nježi?, Šinjori (od 59. Bani?), Ismajlovski, Žugec, Bartolec, Vrbek, Kutnjak, Trener: Saša Paska

Rijeka: Prskalo, Ristovski (od 59. Vešovi?), Tomasov, Zuta, Balaj (od 57. Bezjak), Mitrovi?, Samardži?, Roshi, Radoševi?, Moises (od 65. Bradari?), Jugovi?, Trener: Matjaž Kek