FOTO Varaždinski rukometaši skoro iznenadili Nexe

Objavljeno: 16.10.2021. 20:14

Zadnja izmjena: 16.10.2021. 20:39

U 6. kolu Paket24 Premijer lige, Lige B varaždinski su rukometaši skoro su iznenadili našički Nexe.

Utakmica je počela više nego odlično za domaći sastav. Nakon početnih 3:3 u 9. minuti Varaždinci odlaze na 7:4 za nekoliko minuta. Odličnom i agresivnom igrom u 21. minuti stižu na 12:5, ali gosti tada ubacuju u "brzinu više" i na odmor se odlazi s  rezultatom 14:11.

U drugom dijelu za tri minute već je 14:14 i kvaliteta te dužina klupe ekipe Nexe dolazi do izražaja. Međutim, domaći rukometaši se ne predaju te i dalje pariraju gostima. U 41. minuti je 19:19 i to je posljednje izjednačenje na susretu. Do kraja Nexe povećava te održava prednost pa se utakmica završila rezultatom 27:33.

Najefikasniji u ekipi Varaždin 1930 bio je Fabijan Grubišić sa sedam golova, slijedi Budinski sa šest, te Vidaček s pet, zatim Trojka s dva i Šagija, Kasap, Puček i Tači s po jednim golom.