Canjugine cure zaustavljene u četvrtfinalu protiv Norveške

Objavljeno: 15.12.2011. 08:46

Zadnja izmjena: 08.12.2015. 08:11

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija predvo?ena izbornikom, Ivan?anom Vladimirom Canjugom, zaustavljena je u ?etvrtfinalu Svjetskog prvenstva u Brazilu. No, cure ne o?ajavaju. Bolje od njih bile su europske prvakinje, a samim plasmanom u ?etvrtfinale osigurale su kvalifikacije za Olimpijske igre sljede?e godine u Londonu. Te kvalifikacije trebale bi biti prolazne za našu repku pa bi Hrvatska na OI trebala prvi put imati žensku rukometnu reprezentaciju.

Ivana Strahija piše za Sportnet da je u utakmicu protiv Norveške u ?etvrtfinalu hrvatska izabrana vrsta Hrvatska je ušla bez tereta, ali, kasnije se pokazalo, nije sama dovoljno vjerovala da može posti?i nešto više. Naše rukometašice u par su prilika bile na korak do dohva?anja Norvežanki, no ?im bi se približile, zaredale bi se tehni?ke greške, brzopleti šutevi i posljedi?ne norveške kontre.

Nije me?utim nikakva sramota izgubiti od Norveške, koja je ipak najbolja reprezentacija Europe, a naše ?e rukometašice dobiti priliku boriti se za plasman od petog do osmog mjesta u petak, protiv poraženog iz susreta Brazila i Španjolske.

?ak i u dalekom Brazilu naša je rukometna reprezentacija imala bu?nu podršku navija?a

U prvom poluvremenu dobar start, egal Hrvatice drže do tre?eg gola, kad je Grubiši? ve? obranila tri šuta Norveške. Protivnice odmi?u me?utim na +3 (3:6), golovima Lunde, Johansen i Sulland, a zatim se Hrvatska vra?a na svega gol zaostatka, nakon pogodaka Ga?e i Tatari. No tada, s igra?icom više, naša reprezentacija prima dva gola.

Bio je to znak izborniku Vladimiru Canjugi da pozove minutu odmora.

- Morate držati ritam! Trebate zaobi?i Loke! Dugi napad ne zna?i i spor napad - glasno je zahtijevao od svojih djevojaka, koje su nakon toga zaigrale nešto bolje.

Malu razliku Norvežanke drže do osmog hrvatskog gola, a tada rade seriju od 1-6 i odmi?u na 9:16. Hrvatice su svojim tehni?kim pogreškama omogu?ile Norvežankama ono što im najbolje ide, a sjajna Loke je Hrvatsku 'ubijala' kontrama. No, zahvaljuju?i hrvatskoj seriji od tri gola, Lovri?, Horvat i Puši?-Koroljevi?, na odmor se ide s 12:16.

U drugom poluvremenu opet dobar start Hrvatske, smanjuju Canjugine rukometašice na 16:18 uz probu?enu Penezi?. Na tom su 16. golu me?utim Hrvatice i stale, Norvežanke ih redaju ?ak šest, a tek u 45. minuti Penezi? postiže gol za 17:24.

Odgovor na to Norvežanke imaju, još tri gola, za +10 kod 17:27. U posljednjih šest minuta me?utim hrvatske su rukometašice malo popravile obranu, zaredale ?etiri, pa dva gola i smanjile na 24:30. Posljednji pogodak, za ravnih -5, sa sedam metara je, ve? po sireni, postigla Puši?-Koroljevi?, piše Sportnet.