I to se dogodilo! Hrvatska pobijedila Srbiju u košarci

Objavljeno: 17.08.2011. 09:17

Zadnja izmjena: 08.12.2015. 08:10

U Londonu, na pripremnom turniru za Europsko prvenstvo u Litvi, Vrankovićevi su košarkaši uvjerljivo pobijedili momčad Srbije sa 83:71, piše Index

Kretanje rezultata otkriva koliko je ovaj put odlučna i, konačno konstantna bila naša reprezentacija.

Poveli smo krajem prve četvrtine i odmah napravili razliku početkom druge (26:19). Iako su Srbi prijetili, pred kraj poluvremena odgovorili smo novom serijom i na odmor otišli sa 44:36.

Čim bi se protivnik vratio, stigla je nova porcija. Srbi su se dovukli do dva koša zaostatka, ali tada je Simon režirao seriju 8:1.

Kada su naši prvi put na utakmici došli do plus deset, na isteku treće četvrtine, stvar je bila riješena.

Totalna suprotnost u odnosu na finale kupa u Ljubljani, kada smo u sedam zadnjih minuta ispustili istu tu prednost...

Hrvatska je u Basketball areni u Olimpijskom selu u Londonu vodila najviše 16 poena, a do kraja, tijekom cijele posljednje dionice, nije ispuštala dvoznamenkastu razliku.

Kruno Simon sjajnu klupsku godinu nadopunit će Europskim prvenstvom - reprezentativac u 26. godini bio je prvo naše ime sa 17 pogodaka. Tomić je dodao 13, Draper 12, Tomas 10.... Teodosić je kod Srbije ubacio 18 koševa.

Izvor: index.hr