KUGLANJE

Igor Kolarić stigao do srebra na Prvenstvu Hrvatske za gluhe

Objavljeno: 23.05.2022. 20:19

Zadnja izmjena: 23.05.2022. 20:20

U Zagrebu se 21. i 22. svibnja održalo Prvenstvo Hrvatske gluhih u kuglanju u disciplinama sprint.

Varaždin su predstavljali kuglači: Dimitrije Kolarić, Josip Puškadija, Igor Kolarić.

Prvog dana se igrao sprint, kvalifikacije i dvoboji na ispadanje. Nakon kvalifikacija prvih 16 od 24 kuglača plasirali su se u osminu finala. Veteran Dimitrije Kolarić je zapeo u kvalifikacijama. Josip Puškadija je bio treći, ali je već u osmini finala ispao od Vlade Deanovića iz Požege, koji je kasnije osvojio broncu. Igor Kolarić je u kvalifikacijama bio prvi te je stigao sve do finala kad ga je u pripetavanju s 2:1 pobijedio Ivan Šimunović iz Nove Gradiške.

U nedjelju se igralo pojedinačno natjecanje. Dimitrije Kolarić se iskupio za loš prvi dan te je odličnom igrom s 560 čunjeva stigao do 3. mjesta. Dok su Josip Puškadija i Igor Kolarić zauzeli 11. i 12. mjesto.

U kombinaciji, zbroj rezultata iz kvalifikacija u sprintu i pojedinačnog nastupa,  Igor Kolarić je sa 728 zauzeo 5. mjesto i nedostajalo mu je 7 čunjeva do drugog i trećeg i 12 čunjeva do prvog mjesta. Dimitrije Kolarić i Josip Puškadija su bili 7. i 8. s 724 i 722 čunja.