SKIJANJE

Iskok Rodeš šesti u slalomskoj utrci SP-a u Cortini d'Ampezzo

Objavljeno: 21.02.2021. 15:11

Zadnja izmjena: 21.02.2021. 15:13

Istok Rodeš osvojio je na Svjetskom prvenstvu u alpskom skijanju u Cortini d'Ampezzo, šesto mjesto u slalomu.

Nakon odlične prve vožnje, u kojoj se Rodeš plasirao na 14. mjesto, utrku je završio na vrhunskom šestom mjestu, zaostavši za pobjednikom, Norvežaninom Sebastianom Foss-Solevaagom, 1.36 sekundi. Drugi hrvatski predstvanik, koji je završio obje vožnje bio je Matej Vidović na 12. mjestu.

Organizatori su zbog toplog vremena odlučili da će se u drugoj vožnji startati obrnutim redoslijedom od 15. skijaša, Rodeš je u drugu vožnju ušao kao drugi i iskoristio to na najbolji mogući način. Mirnom vožnjom, bez forsiranja i velikih pogrešaka postavio je vrijeme koje je prvi uspio nadmašiti tek deveti iz prve vožnje.