Ivica Kostelić pobijedio u Sočiju i osvojio mali kristalni globus!

Objavljeno: 12.02.2012. 11:52

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 10:29

Ivica Kostelić pobijedio je u superkombinaciji u Sočiju i osvojio mali kristalni globus u superkombinaciji!

Trenutni vodeći u Svjetskom kupu Ivica Kostelić pobijedio je i danas u Sočiju u superkombinaciji i osvojio je mali kristalni globus u toj disciplini!

Kostelić je nakon spusta bio na 16. mjestu, s 1.52 sekundi zaostatka iza Beata Feuza, njegovog prvog pratitelja i najvećeg konkurenta u disciplini, koji je imao samo 16 bodova zaostatka prije posljednje vožnje.

No, u drugoj vožnji Kostelić je ponovno vrhunski odskijao slalom i stigao do ukupno 24. pobjede u Svjetskom kupu, te zadržao prvo mjesto u superkombinaciji, čime je osvojio mali kristalni globus.

Hrvatski uspjeh upotpunio je Natko Zrnčić-Dim, koji je osvojio 12. mjesto.

Kostelić je vodstvo u Svjetskom kupu povećao na 70 bodova ispred Beata Feuza, te 218 bodova ispred Marcel Hirschera.

Nažalost, nakon utrke pojavile se se i informacije da je Kostelić ozlijedio meniskus, a težina ozljede zasad se ne zna.