5. zlato

Kaja Sabol trostruka državna prvakinja

Objavljeno: 25.07.2016. 15:58

Još jedan veliki uspjeh mlada varaždinska plivačica Kaja Sabol je ostvarila već prvog dana Prvenstva Hrvatske u plivanju, koje se održavalo od  21. do 24. srpnja na novom zagrebačkom bazenu na Sveticama. Kao članica Čakovečkog plivačkog kluba, Kaja je u utrci na 800 metara slobodno, postala državna prvakinja u konkurenciji mlađih juniorki isplivavši tu dionicu u vremenu svog osobnog rekorda 9.42,92 . Ovo joj je 17 medalja na državnim prvenstvima i 5 zlato.

Kaja je nastupala u još 4 discipline. Nakon zlata u disciplini 800 m, Kaja se drugog dana natjecanja na državnom prvenstvu okitila još jednom titulom državne prvakinje. U disciplini 200 m leđno s vremenom 2.27,46, Kaja je uvjerljivo osvojila zlatnu medalju u svojoj konkurenciji.

U nastavku prvenstva Kaja je osvojila još jedno zlato, ovaj put u disciplini 400 m slobodno u vremenu 4.41,20 i time prvenstvo završila  kao trostruka državna prvakinja.

Rezultati u sve  te tri discipline, donijeli su joj i visoke plasmane u starijoj - juniorskoj kategoriji. Osim tri zlata, Kaja je osvojila i jednu brončanu medalju i to u utrci na 1.500 m s vremenom 18.42,79. Na natjecanju je inače sudjelovalo 526 plivačica i plivača  sa isplivanim  normama iz 32 hrvatska kluba.