KKK VARTEKS

Kajakaši nastupili na svjetskom i europskom kupu

Objavljeno: 06.07.2021. 15:00

Zadnja izmjena: 06.07.2021. 19:06

Članovi Kajak kanu kluba Varteks nastupili su u sastavu hrvatske reprezentacije na natjecanjima za Svjetski kup u kajak spustu i sprintu održanima ovog vikenda kod Banja Luke.

U Banja Luci je nastupilo 127 posada iz 15 zemalja. Na stazi dužine 500 m u kanjonu rijeke Vrbas održano je natjecanje u sprintu gdje se u konkurenciji kajaka jednosjeda (K1) za seniorke Klara Dvorski plasirala na 24. i 25. mjesto. U kajaku kod seniora nastupili su David Rožmarić koji je bio 46. i 48, te Dušan Brkušanin koji se plasirao na 47. i 51. mjesto.

U nedjelju je na stazi dužine 5 km održano natjecanje u klasičnom spustu na kojem je Klara Dvorski bila 24, a Dušan Brkušanin plasirao se na 44. mjesto.

Europski kup

Istovremeno su juniori nastupili na utrci Europskog kupa u slalomu za mlađe dobne kategorije, održanoj na rijeci Moll u mjestu Flattach u Austriji. U konkurenciji više od 150 natjecatelja iz 9 zemalja održane su dvije utrke. Na prvoj utrci mlađih juniora (U16) u disciplini K-1 Jan Petrić zauzeo je 33. mjesto, a Matija Fic u istoj disciplini zauzeo je 40. mjesto. Na drugoj utrci Jan Petrić bio je 34., a Matija Fic ponovno se plasirao na 40. mjesto.