1600 natjecatelja, 19 država

Karate klub Klenovnik osvojio dvije medalje a međunarodnom karate turniru 16. Croatia Openu u Rijeci

Objavljeno: 04.10.2016. 11:46

Zadnja izmjena: 04.10.2016. 11:48

Članovi Karate kluba Klenovnik nastupili su u nedjelju na međunarodnom karate turniru 16. Croatia Openu u Rijeci. Sudjelovalo je oko 1600 natjecatelja iz 19 država. Karate klub Klenovnik nastupio je sa svoja četiri karatista koji su se predstavili u odličnom izdanju te osvojili ukupno dvije medalje.

Adrian Stančić bio je treći i osvojio brončanu medalju u kategoriji učenici do 34 kilograma, a isti je uspjeh ponovio i u konkurenciji mlađih kadeta do 36 kilograma. Roko Bencek je poražen u borbi za broncu u kategoriji mlađi kadeti do 36 kilograma. Rokov meč nije bio odlučen u regularnom vremenu pa je došlo do preglasavanja i Roko je izgubio odlukom sudaca.

I Erik Bencek u katama u kategoriji učenici 10-11 godina izgubio je u borbi za treće mjesto.

Noa Bančić u kategoriji učenici do 30 kilograma izgubio je u prvom kolu. Na natjecanju u Rijeci u ukupnom poretku klubova po broju osvojenih medalja Karate klub Klenovnik zauzeo je 88. mjesto u konkurenciji 189 klubova.