Međužupanijska liga, 2.kolo

Katastrofa Jalžabeta, Varteksu derbi

Objavljeno: 29.08.2016. 07:56

Zadnja izmjena: 29.08.2016. 07:56

Iznenađenje kola dogodilo se u Jalžabetu. Nitko nije ni u snu mogao pomisliti da bi Polet iz Svetog Martina na Muri mogao domaćinu zabiti pet golova. Međimurci su u 24. minuti golovima Šoštarića i dva puta Čurina poveli 3:0. Nekakvu nadu Jalžabetu vratio je Roko Horvatić u 45. minuti, međutim bio je to labuđi pjev domaćih. Šoštarić u 59. i Bobičanec tri minute prije kraja zapečatili su sudbinu Jalžabeta.

Pred tristotinjak gledatelja, od kojih je većina pristigla iz susjedne Županije, Varteks i Nedelišće odigrali su zanimljiv derbi. Uoći utakmice promjena na klupi Varteksa. Zbog poslovnih obaveza trener Kurnoslav Beli od sada će raditi samo sa mlađim uzrasnim kategorijama, a njegovo mjesto privremeno je zauzeo Denis Vidaček.

Varteks je poveo u 41. minuti preko svojeg najvećeg pojačanja ovog ljeta Tomislava Medveda, ali bilo je to kratkog daha jer je Marčec minutu kasnije poravnao na 1:1.  U drugom dijelu izjednačena borba, a onda je u 63. minuti Bogović pobjegao po desnoj strani, centrirao, a na pravom mjestu našao se, tko bi drugi nego Tomislav Medved i Varteks slavi.

Pušćine su u prvom kolu nesretno i nespretno poražene u lokalnom derbiju od Nedelišća, ali sve su nadoknadile u ovom kolu visokom pobjedom protiv Plitvice iz Gojanca. Dva puta Mikulec, dva puta Bosilj i jednom Špicer bili su strijelci za glatkih 5:0.

Čakovečka Sloga prošle je nedjelje iznenadila Varteksovce, a u ove se pokazala kao tvrd orah za Nedeljanec. Marko Kovačić doveo je Nedeljančane u vodstvo u 31. minuti, a izjednačio je Fučko u 64. Bilo je još nekih prilika, ali rezultat se više nije mijenjao pa je svakoj momčadi na koncu pripao po bod.

Zelengaj je pobijedio Rudar iz Murskog Središća 4:3, ali kako se odvijala utakmica mogao je lako ostati bez punog plijena. Valentino Mlakar sa tri gola i Vugrinec sa jednim u 59. minuti doveli su svoju momčad do visokih 4:0, da bi onda stali. U 61. i 75. minuti Dario Šoltić sa dva gola smanjuje na 4:2, a Vurušić u 76. na 4:3. Zanimljivo, nakon toga rezultat se više nije mijenjao.

Golovima Valjaka (35.), Sušeca (36.) i Klekara (75.),  Podravina je slavila u susjedskom derbiju protiv Zadrugara 3:0. Novi Marof pak je u Slakovcu od domaće Slobode izgubio 3:0. Rodrigues je u 42. minuti pogodio za 1:0,  Hergotić u 49. za 2:0, a konačnih 3:0 postavio je Vidović autogolom u 72. minuti.

Rezultati MŽNL, 2. kolo: Pušćine – Plitvica 5:0, Jalžabet – Polet 1:5, Varteks – Nedelišće 2:1, Nedeljanec – Sloga 1:1, Mladost Komet – Međimurec 0:1, Zelengaj – Rudar 4:3, Zadrugar – Podravina 0:3, Sloboda – Novi Marof 3:0.

Poredak: 1. Međimurec 6, 2. Podravina 4, 3. Sloga 4, 4. Pušćine 3, 5. Polet 3…10. Varteks 3, 11. Zelengaj 3, 12. Novi Marof 3, 13. Plitvica 3, 14. Nedeljanec 1, 15. Jalžabet 1, 16. Zadrugar 0.