Koka ostvarila prvu pobjedu ove sezone u 1. HRL za žene

HRS

Objavljeno: 25.09.2022. 10:38

Zadnja izmjena: 25.09.2022. 10:42

ŽRK Koka uspio je ostvariti prvu pobjedu ove sezone u 1. HRL za žene i vratiti se iz Umaga s dva osvojena boda. Tako je sada Koka na 9. mjestu prvestvene ljestvice.

Zanimljivost 3. kola 1. HRL za žene je da su u svih pet susreta koji su odigrani u subotu slavile gostujuće ekipe. Najneizvjesnije je bilo u Umagu, a najveću pobjedu očekivano je ostvarila Podravka Vegeta u Trogiru.

U najneizvjesnijem susretu dana, Koka je iz trećeg pokušaja došla do prvih bodova. Umag  je vodio većim dijelom prvog poluvremena. Njihova najveća prednost bila je tri razlike. Koka je sve to prestigla sjajnim nizom od pet pogodaka sredinom poluvremena (9:12). Domaćin je odgovorio na isti način , pa je na predah odnio ne samo  plus dva već i određenu psihološku prednost. Prava velika borba viđena je u drugom poluvremenu. Malo je vodio Umag, malo Koka. Uz sve to bilo je i sedam izjednačenja. A pobjednik je odlučenu posljednje tri minute kada je varaždinski sastav uspio povezati tri pogotka zaredom i pobjeći na dva razlike 25:27 na ulasku u posljednju minutu. Domaćin je do kraja samo uspio smanjiti i doživio minimalan poraz 26:27. S osam pogodaka Nataša Miočinović bila je najefikasnija u redovima poraženih. Kod gošći isto toliko Nika Strahija.