Koki kod Umaga ponestalo gasa u samoj završnici pa slavile domaće rukometašice

Objavljeno: 06.12.2015. 19:58

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 07:08

Iako su nakon prvog dijela imale minimalnu prednost (12:11), rukometašice Koke u gostima kod Umaga upisale su sedmi prvenstveni poraz. Umažanke su u sklopu 12. kola Prve hrvatske rukometne lige za žene slavile 22:19.

Do 14. minute igrao se izjednačen susret, no od 16. do 19. minute Umažanke su se serijom 4:0 odvojile na 8:4. U nastavku poluvremena Kokice su uzvratile serijom 6:1 i u 28. minuti povele10:9. S minimalnim vodstvom od 12:11 otišle su i na odmor.

U drugom poluvremenu dogodila se gotovo identična situacija kao i u prošlom kolu protiv Trešnjevke. Varaždinske rukometašice do 44. minute čuvale su minimalnu prednost, ali ponestalo im je gasa u završnici. U posljednjih 15 minuta susreta domaće rukometašice prednost su preselile na svoju stranu i slavile 22:19.

Najraspoloženija kod Kokica bila je Josipa Tomić s osam postignutih zgoditaka, dok na vratima odlična bila Janja Golubić koja je skupila 15 obrana.

Varaždinske rukometašice pretrpjele su sedmi prvenstveni poraz, a u sljedećem kolu ugošćuju rukometašice Osijeka.