Kovačević: Primiši gol, Šego dobije crveni karton - ali dobro smo reagirali

Objavljeno: 03.09.2022. 22:29

Zadnja izmjena: 03.09.2022. 22:37

Trener Varaždina Mario Kovačević zadovoljan je prvom domaćom pobjedom.

Utakmica protiv Gorice, koja je završila 2:1 (2:0), bila je jedna od onih u kojima je navijanje bilo na najvišoj razini i zato je ova pobjeda i svojevrsna nagrada vjernim navijačima. Naime, za Varaždin je navijalo i u utakmici protiv Gorice skoro dvije i pol tisuće navijača.

-  Kao što smo i najavljivali, željeli smo tu pobjedu i ostvarili smo tu pobjedu kod kuće. Znali smo da će biti teško. Gorica je promijenila trenera, pa se bilo teže pripremiti za utakmicu. Nismo znali koje će ideje donijeti novi trener. Jako dobro smo otvorili susret, postigli smo rani pogodak iz lijepe akcije. Dobro smo kontrolirali prvo poluvrijeme i onda samo na kraju prvog poluvremena postigli i taj drugi pogodak. Najljepše što se moglo dogoditi. I tada smo znali, i govorio sam igračima na poluvremenu, da moraju razmišljati kao da je 0:0 na početku drugog poluvremena. I solidno je to bilo i imali smo nekoliko dobrih izlazaka i prilika za taj treći pogodak. Oni su morali uzeti malo veći rizik, ali evo primili smo gol. Znali smo da je Jurić opasan i očigledno mu taj teren odgovara. I primiš gol i sve se okrene. Nakon toga još veća nesreća i crveni karton Šege ali mislim da smo dobro reagirali. Stavili smo tri stopera i petnaest minuta, plus produžeci dobro smo se branili. Stizao nas je i umor, oni su nas pritiskali, obranili smo se i zasluženo se veselimo pobjedi, dodao je Kovačević neposredno nakon utakmice.