Kranjčar zaigrao, Tottenham poražen

Piše: evz/VLM

Objavljeno: 06.01.2011. 11:27

Zadnja izmjena: 08.12.2015. 08:07

Niz od devet premierligaških utakmica bez poraza (šest pobjeda) nogometaši Tottenhama prekinuli su porazom kod Evertona 2:1. Utakmicu je odlučio Louis Saha, koji je doveo Everton u vodstvo u trećoj minuti, da bi u 74. uputio jednako udarac lijevom nogom, koji je golman gostiju Heurelho Gomes uspio samo odbiti na glavu 22-godišnjeg Seamusa Colemana za konačnih 2_1.

Rafel van der Vaart svojim je osmim golom ove sezone izjednačio na 1:1 u 11. minuti zabivši glavom nakon akcije Alana Huttona i Petera Croucha.

Luka Modrić odigrao je cijelu utakmicu za Tottenham, dok je Niko Kranjčar u 58. minuti zamijenio ozlijeđenog Garetha Balea, kojeg je minutu ranije žestoko prekršajem zaustavio Phil Neville zaradivši žuti karton.

Kranjčaru je to bio četvrti ovosezonski premierligaški nastup.

Iako je bio bez Balotellija i Davida Silve, Manchester City dokazao je koliko znači široka klupa odigravši u gostima kod Arsenala 0:0.

Imali su domaći nogometaši terensku nadmoć (62-38% posjed lopte, 15(5)-5(0) udarci prema golu), ali nisu dokazali da su kvalitetnija momčad od suparnika koji je dobrom obrambenom igrom čuvao rezultat.

U inače mirnoj utakmici sa samo 19 prekršaja (13 Cityjevih) nervozi su potkraj utakmice podlegli Arsenalov Bacary Sagna i Cityjev Pablo Zabaleta. U bliskom kontaktu čelima obojica su pokazali pretjeranu agresivnost, pa im je sudac utakmice Michael Johnson pokazao crvene kartone.

Chelsea je autogolom Bosingwe izgubio na gostovanju kod posljednjeplasiranog Wolverhamptona 1:0 upisavši četvrti poraz u devet posljednjih premierligaških utakmica. Prvaci su u tom razdoblju slavili samo jednu pobjedu.

Premiership, 22. kolo:

Arsenal – Manchester City 0-0

Aston Villa – Sunderland 0-1 (Bardsley 80)

Newcastle – West Ham 5-0 (Best 17, 38, 59, Nolan 44, Lövenkrands 62)Wolverhampton – Chelsea 1-0 (Bosingwa 5-ag)

Blackburn – Liverpool 3-1 (Olsson 32, Benjani 38, 57 / Gerrard 81)

Bolton – Wigan 1-1 (Rodrigo 53 / Stam 80)

Everton – Tottenham 2-1 (Saha 3, Coleman 74 / Van der Vaart 11)