PLIVAČKI KLUB BAROK

Luka Cvetko najbrži Hrvat na međunarodnom Grand prix mitingu „Mladost“  u Zagrebu, na 50 metara

Objavljeno: 15.11.2018. 08:10

Zadnja izmjena: 15.11.2018. 08:12

Najstariji natjecatelji Plivačkog kluba Barok iz Varaždina nastupili su na međunarodnom Grand prix mitingu „Mladost“  u Zagrebu.
Najbolji plivač PK Barok, Luka Cvetko u finalu utrke na 100 m slobodno ostvario osobni rekord  i „doplivao“ do trećeg mjesta u apsolutnoj kategoriji s odličnih 51.18. Na 50 slobodno, s povijesnih 22.75 i novim osobnim rekordom,  osvojio je drugo mjesto, kao najbrži Hrvat.

Martina Štefinec ponovila odlične nastupe te se dva puta penjala na pobjedničko postolje. Na 50 m prsno s novim osobnim rekordom zauzela je prvo mjesto u juniorskoj kategoriji, dok je na 200 m prsno osvojila drugo mjesto, također u juniorskoj kategoriji. Na 100 m je zauzela četvrto mjesto, a treba napomenuti da su joj nedostajale samo 22 stotinke do trećeg mjesta.

Lovro Pintarić nastupio je na 50 m leptir i izborio C finale. U C finalu, s novim osobnim rekordom od 28.74, zauzeo je šesto mjesto u ml. juniorskoj kategoriji što je ujedno i A norma za državno prvenstvo.
Noa Stolnik isplivala je A normu na 100 m prsno s novim osobnim rekordom. Elena Škrapec isplivala je A normu na 200 m slobodno i B normu na 200 m leđno. Lea Ćelić isplivala je B norme na 200 m slobodno i 200 m mješovito.