u varaždinskim toplicama

Luka Sakač novi je juniorski prvak svijeta u savateu

Objavljeno: 16.07.2017. 08:53

Zadnja izmjena: 16.07.2017. 08:53

Varaždinske Toplice bile su domaćin svjetskog savate prvenstva za juniore u disciplini assaut. Najbolji Hrvatski junior u 2016. godini Luka Sakač sa tri pobjede postao je novi juniorski prvak svijeta do 80 kg.

Prvenstvo je održano u organizaciji Fight Cluba Kovačić. Najveći uspjeh postigli su članovi F.C. Kovačić koji su u reprezentaciji imali 6 boraca, 4 za prvenstvo, i dva za svjetski kup.   Viceprvaci svijeta postali su Borna Vuković u teškoj i Alen Ognjanović u kategoriji do 56 kg, dok je treće mjesto osvojio Matej Kos. Na svjetskom kupu nastupili su i Leon Plantak u kategoriji do 65 kg i Emanuel Šprem u kategoriji +70 kg. Obojica su pobjedili svoje protivnike u finalu te osvojili ovaj prestižan svjetski kup. S tri zlata, dva srebra i jednom brončanom medaljom F. C. Kovačić najuspješniji je klub na svjetskom prvenstvu. Prvenstvo je organizirano na visokom nivou uz pohvale svjetske savate federacije.