HK LUDBREG

Marta i Sandra Besek odlične na kadetskom EP u hrvanju

Objavljeno: 21.06.2021. 09:13

Zadnja izmjena: 21.06.2021. 09:13

Članice HK Ludbreg Marta i Sandra Besek u sastavu ženske hrvatske reprezentacije nastupile su na Europskom prvenstvu za kadete u Bugarskoj.

Marta Besek je zauzela 8. mjesto pobijedivši u prvom krugu predstavnicu Azerbejđana. U četvrtfinalu protivnica je bila ruskinja s kojom je Marta vodila ravnopravnu borbu no rezultat je na kraju bio 4:1 za ruskinju. Kako ruska hrvačica u polufinalu nije uspjela pobijediti odličnu mađarsku hrvačicu Eniko Elekeš, Marta nije dobila priliku kroz repesaž ući u borbu za broncu te je u konačnom poretku zauzela 8.mjesto.

Sandra Besek je u posljednje vrijeme u odličnoj formi i očekivala se pobjeda u prvom kolu protiv solidne Francuskinje. No, dogodila se jedna neopreznost koju je protivnica iskoristila i tuširala hrvačicu iz Ludbega. Francuskinja nije ušla u finale, te je Sandra natjecanje završila na 16.mjestu. I ostale su hrvačice iz reprezentacije bile dobre, te su u ekipnom plasmanu završile na 12. mjestu od 28 reprezentacija.

Glavni trener je Varaždinac Pero Panić, a pomoćnik Ludbrežanin Ignac Horvat.