KKK VARTEKS

Medalje za Varaždince na PH u kajak kanu

Objavljeno: 19.12.2021. 18:59

Zadnja izmjena: 19.12.2021. 19:02

Kajakaši varaždinskog Kajak kanu kluba Varteks nastupili su na Prvenstvu Hrvatske u kajak kanu spustu i spust-sprintu za seniore koje se održalo na rijeci Savi kod Zagreba. Nastupila je 51 posada iz pet hrvatskih klubova.

U sprintu na stazi dužine 600m u kajaku jednosjedu (K-1) pobijedio je Nikola Novosel i postao prvak države. Damian Kukec plasirao se na 7. mjesto,  Matija Fic bio je 8. a Jan Petrić 11.

U spustu na stazi dužine 3 kilometra u kajaku jednosjedu Nikola Novosel bio je drugi, Jan Petrić bio je 6.,  a Matija Fic plasirao se na 7. mjesto.

Ekipne vožnje održane su u spust-sprintu te je u disciplini 3xK-1 posada u sastavu Nikola Novosel, Damian Kukec i Matija Fic osvojila drugo mjesto.