Mladi Brazilci ponovno nogometni prvaci svijeta

Objavljeno: 21.08.2011. 13:41

Zadnja izmjena: 08.12.2015. 08:10

Utakmicom za treće mjesto i finalnom utakmicom spušten je zastor na Svjetsko prvenstvo za uzraste do 20 godina koje se održavalo u Kolumbiji, piše Branimir Markota za SportNet.

Brazil je u triler utakmici nadvisio Portugalce dok je Meksiko u utakmici za treće mjesto lako dobio Francuze.

U finalnoj utakmici istaknuo se brazilski fantazist Oscar koji je u finalu postigao hat-trick.

Finalna utakmica bila je puna preokreta. U petoj je minuti zabio Oscar, ali već u devetoj Portugalci izjednačuju preko Alexa. U prvom poluvremenu pogodaka više nije bilo.

U drugom poluvremenu Portugalci dolaze do prednosti preko Olivere u 59. minuti, no u 78. minuti Oscar izjednačuje.  Do kraja regulanog djela nisu postignuti pogoci pa se išlo u produžetke.

U prvom produžetaku obje su ekipe igrale  rezervirano dok se drugom otvorilo. Oscar lobom s desne strane u 111. minuti dovodi Brazilce do vrata raja. Do kraja utakmice Brazilci kontroliraju igru i osvajaju peti naslov prvaka.

U utakmici za treće mjesto Mesiko je pobjedio Francusku sa 3-1. Strijelci za Meksiko bili su Davil, Jorge Enriqouz i Edson Rivera dok je za Francuze pogodak postigao Alexandar Lacazett.

Izvor: sportnet.hr