KK VINDIJA

Mladi košarkaši Vindije nisu uspjeli izboriti završnicu PH

Objavljeno: 26.04.2022. 14:29

Zadnja izmjena: 26.04.2022. 14:35

Proteklog vikenda u Varaždinu je održana Poluzavršnica Prvenstva Hrvatske u košarci za juniore.

Na kraju zavvršnicu su izborili Cibona, Cedevita Junior, Medveščak i Zadar, a Vindija je bila treća u Graberju.

• PETAK 22.04. KK VINDIJA  – KK CIBONA  69 :80  , (24:20, 16:28, 14:21, 15:11)

Odlična utakmice KK Vidnija protiv KK Cibona, puna dvorana Graberje i odlična prva četvrtina za Varaždince 24:20, +4, to je ujedno jedina četvrtina koju je Cibona igubila u Varaždinu. Utakmica je bila u egalu većinu prvog poluvrijemena, poluvrijeme 40:48. U trećoj četvrtini Cibona radi razliku i odlazi na +15 sa sedam igrača u rotaciji Vindija se nije mogla nositi s presingom Cibone,  no u četvrtoj varaždinska ekipa skupila je snage i vraća se u igru tri minute prije kraja pogotkom za 3 Matija Pavlica i Lovre Ivankovića za dva i dolaze na 69:75,-6 no dalje nisu mogli, nekoliko nepogođenih trica Cibona je rutinski iskoristila i pobjedila sa 69:80.

Najbolji igrač utakmice je Varaždinac, Cibona – Vito Vujović 24 koša, 13 skokova i 5 asistencija

Najbolji igrači naše ekipe bili su Pavlic Matija 23, Kovačić Tibor 12, Čevra Luka 12,Tomić Bruno 13, kod CIBONE  Vujović Vito 24, Kalajžić Filip 23, Vučić Marko 15,

• SUBOTA 23.04. KK VINDIJA  – KK SONIK PUNTAMIKA  74 :65  , (26:14, 11:22, 13:15, 24:14)

Vindija je pokazala da mogu u skraćenoj rotaciji od sedam igrača odigrati i pobijediti odličnu ekipu Sonik Puntamike 74:65, prva četvrtina nadmoćno 26:14 odlična igra Matije Pavlica, nakon toga gosti se vraćju u utakmicu, puno domaćih pogrešaka u dodavanju i promašenih šuteva  i drugu četvrtinu gosti dobivaju 22:11, na poluvrijeme se odlazi sa 36:37. U trećoj se vodi podjednaka borba, s puno grešaka i promašenih šuteva sa obje strane tu četvrtinu dobiva Sonik Puntamika s 15:13. U posljednju četvrtinu ulazi se s rezultatom 50:51 koju Vindija odlično otvara agresivnom igrom u obrani  Tibora Kovačića i Matije Pavlica, koji pak asistiraju u napadu odličnima Luki Čevri i Bruni Tomiću. na kraju Vindija odnosi pobjedu dobivenom zadnjom četvrtinom 24:14, kraj 74:65.

Najbolji igrač utakmice VINDIJA – Matija Pavlic 19 koševa, 10 skokova i 6 asistencija

Najbolji igrači naše ekipe bili  su : Pavlic Matija 19, Kovačić Tibor 9, Čevra Luka 22, , Tomić Bruno 23, kod SONIK PUNTAMIKE Lončar Šimun 17,  Kovačević Angelo 14,  Brajčić Juraj 15,

• NEDJELJA 24.04., ŠIBENKA – VINDIJA  94:64 , (27:13, 18:21, 24:14, 25:16)

Loš ulazak Vndije u utakmicu previše grešaka, loš skok u obrani, previše ispucanih i promašenih trica koje koristi ekipa Šibenke i prvu četvrtinu dobiva sa 27:13, u drugu četvrtinu Vindija dobiva 21:18, no zaostatak na poluvremenu je bio -13, 45:33. Treća četvrtina pripala je gostima 24:14, umor kod varaždinskih igrača bio je evidentan, treća utakmica u skraćenoj rotaciji dolazi na naplatu, gosti to maksimalno koriste i dobivaju treći četvrtu četvrtinu , kraj 94:64.

Najbolji igrač utakmice ŠIBENKA – Frane Antić 19 koševa, 20 skokova i 2 asistencija

Najbolji igrači naše ekipe bili Matija Pavlic 27, Kovačić 6, Čevra 15, Košćak 7, Tomić 9,

U tri dana mogla se vidjeli odlična košarka u Varaždinu, u Vindiji su zadovoljni igrama ekipe koja je još jednom pokazala da je kroz sve ove godine od mlađih kadeta, Jedinstvene kadetske lige 2020, osvajanja više naslova prvaka Regije Sjever u MDK,  osvojeno treće mjesto ove sezone 2021/2022 u 2.MLS pokazala da se dobro radi u klubu i da imaju potencijal za buduće godine.