PLIVAČKI KLUB BAROK

Mladi plivači PK Barok Sara Marković i Mihael Kolarek osvojili šest medalja u Zadru

Objavljeno: 23.11.2019. 13:28

Zadnja izmjena: 23.11.2019. 14:50

Sedam kadeta Plivačkog kluba Barok nastupilo je na 11. Međunarodnom mini GP mitingu „Sv. Krševan“ u Zadru.

U konkurenciji rekordnih 625 natjecatelja iz Hrvatske, Slovenije i Bosne i Hercegovine, varaždinski PK Barok predstavljali su: Leona Juriša, Filip Kukec, Anja Mirilović, Maša Manojlović, Ivona Jurković, Sara Marković i Mihael Kolarek.

Od 35 starteva isplivano je 28 osobnih rekorda, te osvojeno šest medalja; od toga četiri zlatne, 1te po jedan srebrna i brončana. Svi natjecatelji PK Barok isplivali su norme za kadetsko Prvenstvo Hrvatske.

U B kategoriji sjajno je plivala Sara Marković koja je osvojila tri zlatne medalje: na 400 m mješovito, 200 m leptir i 800 m slobodno, dok je na 100 m slobodno bila druga.

Mihael Kolarek osvojio je 1. mjesto na 200 m leptir, te treće mjesto na 200 m slobodno.

Zaveslaj do medalje bili su Leona Juriša i Ivona Jurković na 800 m slobodno.