mladi talenti plivanja

Mladi plivači PK Baroka s natjecanja iz Zagreba se vratili s osvojenih 8 medalja, a iz Maribora sa 17!

Objavljeno: 10.04.2017. 18:13

Zadnja izmjena: 10.04.2017. 18:13

Proteklog vikenda mladi su plivači PK Barok nastupili na natjecanjima u Zagrebu i u Mariboru, a na oba natjecanja je bila iznimno jaka konkurencija.

U Zagrebu se održao 14. Festival plivanja koji je ujedno i 6. postaja mini GRAND PRIX natjecanja. Okupilo se ukupno 492 plivačica i plivača iz 24, a plivači PK Barok su ostvarili izniman uspjeh i osvojili su 8 medalja, te velik broj osobnih rekorda.

U subotu se najviše istaknula Nika Dobovičnik s osvojenim zlatom, izvrsna je bila i Leona Juriša s dvije bronce, dok je u nedjelju briljirala s osvojene dvije zlatne medalje, a Nika Dobovičnik je osvojila zlato na 100 slobodno u C kategoriji, dok je u istoj disciplini do svoje prve medalje doplivala Anamarija Zavrtnik i tako osvojila broncu. Luka Kokotec je osvojio srebro na 800 slobodno u C kategoriji.

Najstariji natjecatelji su nastupili na 11. međunarodnom mitingu 'Pomlad' u Mariboru, gdje su u konkurenciji od 420 natjecatelja osvojili čak 17 medalja, od čega 5 zlatnih, 7 srebrnih i 5 brončanih.

U A kategoriji posebno su se istaknuli Neven Lončarić s 1. mjestom na 200 mješovito, te dva 3. mjesta - na 50m leđno i 100m kraul; Elena Škrapec sa zlatom na 200 mješovito i srebrom na 50 m leđno, A norma za državno prvenstvo, te Mirta Piskač koja je osvojila 4 medalje: zlato na 100 prsno, te tri srebra – na 50 i 200 prsno, te 100 leđno.

U B kategoriji najbolji je bio Luka Cvetko sa 4 medalje. Luka je osvojio zlato na 50 leđno, dva srebra na 100 slobodno i 100 leđno, te broncu na 200 slobodno. Nikola Briški  je osvojio srebrnu medalju  na 200m leđno, te broncu na 50m leđno, dok je Martina Štefinec doplivala do srebra na 100 prsno i bronce na 50 prsno.