ATLETSKI KLUB SLOBODA VARAŽDIN

Mladi varaždinski atletičari osvojili 11 medalja na Prvenstvu Hrvatske

Objavljeno: 11.02.2019. 11:15

Zadnja izmjena: 11.02.2019. 11:18

U Zagrebu je održano pojedinačno dvoransko Prvenstvo Hrvatske za mlađe kategorije u organizaciji Hrvatskog atletskog saveza i HAAK Mladost. Atletski klub Sloboda Varaždin odličnim rezultatima osvojio je čak 11 medalja i četiri naslova prvaka, što klub svrstava na visoko treće mjesto u sveukupnom poretku u konkurenciji 50 atletskih klubova u Hrvatskoj.

U kategoriji mlađih kadeta istaknuo se Janko Kišak, nastupom na 55 metara prepone i skoku u dalj. Rezultatom 8,77 na 55 metara prepone osvojio je prvo mjesto, istrčavši samo 1 stotinku slabiji rezultat od mlađe kadetskog rekorda Hrvatske. U skoku u dalj, također je osvojio prvo mjesto, skočivši osobni rekord od 5,25 metara.

U kategoriji mlađih kadetkinja, Jana Koščak nastupala je na 55 metara prepone i skoku u vis. Zauzela je prvo mjesto rezultatom u disciplini 55 metara prepone u vremenu  8,98 sekundi, što je 3 stotinke slabije od rekorda Hrvatske za mlađe kadetkinje. U skoku u vis, rezultatom od 1,58 metara, također je osvojila prvo mjesto, te pokušala preskočiti visinu od 1.62 metra što je visina novog hrvatskog rekorda, no nedostajalo je malo koncentracije.

Kod kadetkinja, istaknula se Klara Koščak, koja je rezultatom 9,08 sekundi na 60 metara prepone zauzela drugo mjesto. Nastupala je i u skoku u dalj, gdje je također zauzela drugo mjesto,skočivši odličnih 5,66 metara čime je oborila apsolutni seniorski rekord grada Varaždina iz 1983.godine Janje Orešković.

U kategoriji kadeta, Marko Kušter osvojio je 3. mjesto na 60 metara prepone, rezultatom od 9,10 sekundi. Treće mjesto osvojio je i na 200 metara, s odličnim rezultatom od 24,40 sekundi. Valja naglasiti da je Marko tek ušao u ovu kategoriju natjecatelja ali ovim nastupima je pokazao kako je ravnopravan starijim natjecateljima.

• Štafeta (4×200) za mlađe kadete u sastavu Marko Zrnić, Janko Kišak, Niko Purgarić i Jura Šarkanji, osvojila je drugo mjesto s rezultatom 1:56,98.
  • Štafeta (4×200) za mlađe kadetkinje u sastavu Stella Jurak, Jana Koščak, Enia Aladrović i Dora Androlić osvojila je treće mjesto s rezultatom 1:57,38.
  • Štafeta (4×200) za kadete u sastavu  Mateo Stanečić, Marko Kušter, Mateo Pongračić, Luka Picek zauzela je treće mjesto s rezultatom 1:47,93.

Za kadetkinje nastupala je i Viktorija Vujović u bacanju kugle (3 kg) gdje je osvojila 4. mjesto i na 200 metara s rezultatom 27,13 sekundi gdje je zauzela 5. mjesto.

U konkurenciji mlađih kadetkinja nastupala je i Enia Aladrović u bacanju kugle (2kg), gdje je s rezultatom 8,83 zauzela 8 mjesto. Dora Androlić na 60 metara istrčala 9,11 sekundi i zauzela 25. mjesto. Stella Jurak na 60 metara osvojila je 9. mjesto s rezultatom od 8,71 sekundi, dok je u skoku u dalj zauzela 15. mjesto s rezultatom 4,51 metar.

Niko Purgarić zauzeo je 4. mjesto u skoku u vis s rezultatom 1,37 metra u konkurenciji mlađih kadeta. U istoj kategoriji nastupao je i Marko Zrnić, koji je rezultatom 8,83 sekunde na 60 metara osvojio 11. mjesto. Marko je u skoku u dalj bio 12., s rezultatom 4,33 metra. Hrvoje Cafuk nastupao je na 60 metara gdje je s rezultatom od 9,11 sekundi zauzeo 17. Mjesto.