MŽNL Zelengaj slavio u Hrastovskom, remi Varteksa i Poleta iz Svetog Martina

Objavljeno: 25.10.2015. 17:22

Zadnja izmjena: 26.02.2016. 11:57

U preostalim utakmicama 10. kola Međužupanijske nogometne lige Čakovec-Varaždin Zelengaj je nakon slavlja protiv Varteksa upisao još jednu gostujuću pobjedu u županijskom derbiju, 3:1 kod Zadrugara. Varteks je odigrao 1:1 s Poletom iz Svetog Martina, a Međimurec je u Dunjkovcu izgubio 1:2 od Graničara iz Kotoribe.

Pod vodstvom trenera Đure Kolonića Zelengaj se preporodio. Nakon što su kučanski nogometaši uzeli prije dva tjedna bodove u Ivancu kao gosti Varteksa (pobjeda 3:0), danas su u Hrastovskom tih istih 3:0 imali već nakon – prvog poluvremena! Valentino Mlakar je s dva pogotka u 18. i 37. minuti načeo „zadrugare“, da bi Ernest Horvat neposredno pred odlazak na odmor povisio na 0:3. U nastavku su domaći uspjeli tek ublažiti poraz, pogotkom Darija Prloga u 62. minuti.

Izuzetno dramatično bilo je u Jalkovcu. Polet je odigrao znatno iznad prosjeka ovojesenskih izdanja i prijetio konstantno iz kontranapada. Ipak, Varteks je imao vodstvo na poluvremenu, zahvaljujući sjajnom pogotku Ivana Soksera u 34. minuti. Međutim, već na početku nastavka, u 49. minuti, David Goričanec je iskoristio neodlučnost domaćih obrambenih igrača i iz gužve, iz neposredne blizine, zabio za 1:1. U 71. minuti Polet je imao sjajnu priliku i za potpuni preokret, sudac Turk je igranje rukom Benjaka kaznio najstrožom kaznom, međutim iskusnom Nenadu Radikoviću obranio je penal 19-godišnji Marko Posavec. Četiri minute kasnije novi „nered“ pred golom Varteksa, tragičar Radiković je pogodio stativu, na odbijenu loptu natrčao Ferlin i pogodio – prečku! U 90. minuti sve je na stranu Varteksa mogao okrenuti J. Puclin, ali je glavom iz neposredne blizine „promašio nemoguće“. Ostalo je, možda i najrealnijih – 1:1.

U trećoj današnjoj utakmici Graničar je kući u Kotoribu odnio sva tri boda iz Dunjkovca (pobjeda 2:1), iako je Međimurec vodio na poluvremenu 1:0. Što se ostalih predstavnika Varaždinske županije tiče, nastupili su još jučer - Jalžabet je odigrao 3:3 u Prelogu, Novi Marof izgubio 2:1 u Murskom Središću, a Plitvica (G) je poražena 4:0 u Slakovcu.

Rezultati 10. kola MŽNL: Zadrugar – Zelengaj 1:3, Mladost Komet – Jalžabet 3:3, Rudar (MS) – Novi Marof 2:1, Varteks – Polet (SMnM) 1:1, Sloboda (S) – Plitvica (G) 4:0, Međimurec – Graničar (K) 1:2, Nedelišće – Naprijed 3:1, Centrometal – Pušćine 1:1.

Poredak: 1. Rudar (MS) 25 bodova (gol razlika 25:8), 2. Jalžabet 23 boda (32:15), 3. Sloboda (S) 20 (20:13) ... 8. Novi Marof 13 (16:19), 9. Varteks 13 (13:19)... 11. Zadrugar 10 (12:16), 12. Plitvica (G) 10 (10:22)... 15. Zelengaj 9 (13:23), 16. Polet (SMnM) 9 (9:23).

U idućem kolu županijski će derbi igrati Plitvica (G) i Zadrugar, Zelengaj će ugostiti vodećeg Rudara, Jalžabet će biti domaćin Međimurcu iz Dunjkovca, a Novi Marof Centrometalu iz Macinca. Varteks će u Kotoribu, na noge zahuktalom Graničaru.