Na 8. Adria Advent maratonu u Crikvenici odlični Matija i Alenka

Objavljeno: 03.12.2018. 13:18

Zadnja izmjena: 03.12.2018. 13:23

U Crikvenici je održan 8. Adria Advent maraton, a među sudionicima bili su i članovi AK Varaždin.

Staza maratona i polumaratona, koja cijelim putem ide uz samu morsku obalu očito je dovoljan motiv trkačima pa je utrka jako dobro posjećena. Osim na maratonu, moglo se nastupiti i na polumaratonu te u utrci građana na 5 km. Ukupno je u svim utrkama nastupilo oko tisuću natjecatelja.

U utrci maratona pobijedio je slovenski predstavnik Bojan Cebin (2:35:49) ispred Zorana Žilića (2:40:58) dok se na treće mjesto plasirala reprezentativka Nikolina Šustić (2:46:17). Jedini predstavnik AK Varaždin na maratonu bio je Matija Zadravec koji je opet ponovio jako dobru utrku i osvojio odlično 7. mjesto u generalnom plasmanu te ujedno i treći od hrvatskih predstavnika.

Polumaraton

U utrci polumaratona Alenka Horvat opet je otrčala odličnu utrku, na ovoj zahtjevnijoj stazi i s vremenom 1:35:36 osvojila odlično 8. mjesto u ukupnom plasmanu, a u kategoriji Ž45 drugo mjesto. Višnja Čonkaš istrčala je polumaraton u vremenu 1:43:16  te se plasirala u Ž35 na trteće mjesto. Ana Sajko je otrčala 2:00:28  i palsirala se u Ž35 na 13. mjesto, dok je Željko Miklaužić istrčao novi osobni rekord u vremenu  2:00:35  i plasirap se u M35 na 13. mjesto.

Ostali članovi AK Varaždin otrčali su sljedeće odlične rezultate uz razliku oko minute: Marijan Huzjak – 1:26:58 (M40 – 3.), Vladimir Slunjski – 1:27:55 (M40 – 6.), Dalibor Horvat – 1:28:07 (M45 – 4.).