Nakon drugog mjesta u prvenstvu STK Varaždin i u finalu Kupa

HSTS

Objavljeno: 15.05.2022. 19:32

Zadnja izmjena: 15.05.2022. 19:34

Nakon drugog mjesta u prvenstvu stolnotenisačice STK Varaždin bile su i finalistice Kupa, a ekipa Dr. Časla iz Zagreba osvojila je Hrvatski kup i stigla do još jedne dvostruke krune.

Zagrebačka ekipa je u polufinalu pobijedila Zagreb s 3:0 i to bez izgubljenog seta, a potom u finalu s 3:1 Varaždin. Dr. Časlu je ovo peti trofej u Kupu i peta dvostruka kruna u povijesti kluba (16/17, 17/18, 18/19, 19/20, 21/22), a sastav su činili: Klara Cakol, Dorina Srebrnjak, Ni Xia Lian, Mirela Đurak Blažičević i trener Luka Vrančić. Inače, Dr.Časl je 2013. postao prvi klub u povijesti hrvatskog stolnog tenisa koji je uspio osvojiti duplu krunu, ali u prvenstvu. Naime, tada su i ženska i muška ekipa osvojile naslov prvaka.
U susretu za treće mjesto Zagreb je svladao Vrsar s 3:1.