NBA: Orlando slavio u derbiju Floride protiv Miamija

Objavljeno: 04.03.2011. 14:08

Zadnja izmjena: 08.12.2015. 08:08

Prošlu noć su u najjačoj košarkaškoj ligi odigrane samo dvije utakmice, ali nije bilo manje zanimljivo nego inače.

U Miamiju je odigran derbi istoka u kojem je domaći Heat izgubio od Orlando Magica nakon što su na poluvremenu vodili sa 18, a u 3. četvrtini sa čak 24 poena prednosti. Tada kreće Magic koji od rezultata 49:73 radi seriju 40:9 za pobjedu 89:82! U toj je seriji odlično odigrao Jason Richardson koji je ubacio 11 od svoja 24 poena ubacivši 3 ključne trice. Standardno dobar bio je i Dwight Howard (14 poena, 18 skokova, 5 asistencija, 5 blokada). Kod Miamija je najbolji bio LeBron James sa 29 poena, 6 skokova i 4 asistencije, Wade je dodao, 28 poena, ali treba napomenuti da su zvijezde Miamija (James&Wade) u drugom poluvremenu kombinirano  pucali 3-13 iz igre, a sva tri šuta pogodio je James. Imao je Miami čak i šansu za produžetak ali su promašili sva 3 šuta u zadnjem napadu.

U drugoj utakmici u Salt Lake Cityju domaći Jazz upisao je osmi poraz u zadnjih devet utakmica i 7 domaći poraz zaredom. Bolji su bili odlični Denver Nuggetsi rezutatom 103-101, a domaćem  igraču Andreju Kirilenku lopta je pobjegla iz ruku u zadnjim momentima utakmice čime su jazzeri ostali bez produžetka.