AK VARAŽDIN

Odlični rezultati članova AK Varaždin na 30. Zagrebačkom maratonu

Objavljeno: 03.10.2022. 08:10

Zadnja izmjena: 03.10.2022. 08:14

U subotu, 1. listopada u Zagrebu je održan jubilarni 30. Zagrebački maraton 2022. Start je bio u 15 sati, a dosta toplo vrijeme i neugodan vjetar vjerojatno nisu pogodovali mnogim trkačima da istrče svoja najbolja vremena, ali uprkos svemu  više od 4.000 trkača uživalo je trčeći ulicama našeg glavnog grada.

S obzirom na velik dio priprema odrađenih upravo baš za ovu utrku, iz AK Varaždin odlučili su se za nastup u najjačem sastavu kojem se pridružio i velik dio ostalih članova kluba. O tome upravo govori brojka od čak 50-ak članova AK Varaždin koji su nastupili na ovom 30. jubilarnom maratonu.

U utrci maratona pobijedio je Jean Baptiste Simuneka u vremenu 2:19:07 ispred Brune Erenta (AK Agram) – 2:33:13 i njegovog klupskog kolege Petra Bratulića – 2:36:29.

Najbolji od članova AK Varaždin bio je već standardno i Andrej Hladnik koji je i u ovim uvjetima istrčao odličnu utrku i s vremenom 2:40:06 osvojio 6. mjesto u generalnom poretku.  Odličnom utrkom Andreju su se priključili Marko Martinčić na 12. mjestu s 2:52:00 i Tomislav Vertuš na 14. mjestu s 2:53:42.

U ženskoj konkurenciji pobijedila je mlada članica AK Agram Viva Kovač u vremenu 2:51:23. Od predstavnica AK Varaždin najbolja je bila Alenka Horvat koja je opet istrčala vrlo dobar maraton i s vremenom 3:29:52 osvojila 13. mjesto u poretku za PH. Njoj se odličnom utrkom i istrčanim prvim maratonom u životu pridružila Tihana Drumev koja je osvojila 17. mjesto istrčavši maraton za 3:35.

U konkurenciji za ekipno PH kod seniora naslov ekipnog prvaka Hrvatske osvojio je AK Agram u ukupnom vremenu 7:53:33 u sastavu Erent, Bratulić i Svalina. Dečki AK Varaždin, u sastavu Andrej Hladnik, Marko Martinčić i Tomislav Vertuš s ukupnim vremenom 8:25:47 osvojili su odlično 2. mjesto, dok je treće mjesto pripalo MK Marjan (8:51:18) u sastavu Vujević, Perić i Gale. Kod seniorki najbolje su bile maratonke AK Agram s ukupnim vremenom 9:07:01 u sastavu Kovač, Malović i Ćulibrk, druge su bile maratonke AK Sljeme (9:51:53) u sastavu Jurišić, Bekavac i Butković, a treće maratonke UMK Mazator (10:21:27) u sastavu Jozić, Pavlović i Aušperger.