BRONCA NA SLJEMENSKOM MARATONU

Odlični rezultati trkača Atletskog kluva Varaždina Prvenstvo Hrvatske u planinskom trčanju na duge staze

Objavljeno: 12.07.2018. 08:34

Zadnja izmjena: 12.07.2018. 08:38

U organizaciji AK Sljeme održan je popularni 19. Sljemenski maraton. S obzirom na svoju “dugovječnost” svakako je jedan od naših najstarijih, ali ujedno i najtežih maratona.

Sam maraton ove godine bio je i Prvenstvo Hrvatske u planinskom trčanju na duge staze. Uz maraton se moglo trčati i u zasebnim utrkama na 14 km ili na 28 km. U svim utrkama nastupilo je nešto više od 600 natjecatelja dok je u samom maratonu nastupilo njih 135. Ukupni pobjednik maratona te samim time i prvak Hrvatske u planinskom trčanju na duge staze postao je Nikola Špoljar (AK Zabok) kojemu je za pobjedu trebalo 3:07:35. Na drugo mjesto plasirao se Dejan Radanac (AK Sljeme) u vremenu 3:08:11 dok je odlično treće mjesto osvojio naš najbolji član Igor Goričanec kojemu se štoperica zaustavila na 3:09:20. Ovom utrkom Igor je samo još jednom potvrdio da spada u sam vrh brdskog i planinskog trčanja u Hrvatskoj. Uostalom o tome govore i dva uzastopna nastupa u reprezentaciji u protekla dva tjedna.

U ženskoj konkurenciji pobijedila je Veronika Jurišić (AK Sljeme) u vremenu 3:40:37 ispred Irene Smojver (AK Maksimir) – 3:51:32 i trećeplasirane Marije Vrajić (AK Maksimir) – 3:55:10.

Od ostalih članova AK Varaždin posebno se istaknuo Goran Marković koji je pametnom i opreznom utrkom osvojio 17. Mjesto, Matija Zadravec osvojio je 21. Mjesto, Vladimir Slunjski bio je 23, a Dinko Solić osvojio je 42. mjesto. Kako se maraton ujedno bodovao i za ekipno PH, ovim ostvarenim rezultatima ekipa AK Varaždin je osvojila odlično 3. mjesto.