OK Varaždin Volley: Pobjeda za pobjedom - dečki slavili u Zadru, cure dobile (i) Vrbovec

Objavljeno: 06.12.2015. 22:36

Zadnja izmjena: 23.02.2016. 10:12

Sjajan je vikend iza Odbojkaškoga kluba Varaždin Volley. Osim što je najbolja ženska ekipa u Prvoj B ligi iznenadila u gostima favorizirani Sisak (3:2), i druga je ženska ekipa kluba pobijedila u derbiju Druge HOL Vrbovec, s čistih 3:1. Identičnim rezultatom pobjedu je upisao i muški sastav na gostovanju u Zadru.

Dečki su u Zadru upisali svoju četvrtu ovosezonsku pobjedu u osam odigranih utakmica. Zadrani su čak i poveli (dobivši prvi set 27:25), međutim uslijedila su tri u korist Varaždin Volleya, svaki sve uvjerljiviji kako je utakmica odmicala (23:25, 21:25, 19:25). Varaždinska momčad se ovom pobjedom učvrstila na četvrtom mjestu tablice (četiri boda prednosti pred petim Splitom) pa se po pitanju plasmana ništa neće moći promijeniti niti nakon idućeg kola, u kojem su Varaždinci slobodni.

Što se pak ženskih ekipa tiče, i druga je (uz najbolju koja je slavila u Sisku) upisala pobjedu. I to ne bilo kakvu već u derbiju Druge HOL Centar, protiv Vrbovca. Varaždinke su slavile 3:1, furiozno otvorivši derbi (25:10 u prvom setu) pa malo umjerenije u nastavku (25:19 za 2:0). Vrbovčanke su relativno tijesno uzele treći (22:25), a neizvjesno je bilo i u četvrtom, koji je na razliku pripao Varaždinkama (27:25), za velikih 3:1 i proslavu vodeće pozicije na tablici. Novi derbi Varaždinke očekuje idućeg vikenda, kad gostuju kod trećeplasiranog Bjelovara, koji je dosad izgubio jednu jedinu utakmicu, odmah na startu prvenstva baš u – Varaždinu.