Paket24 Premijer liga - Sve se rješava u posljednjem kolu

HRS

Objavljeno: 07.03.2021. 18:09

Zadnja izmjena: 07.03.2021. 18:18

Ni 17. kolo Paket24 Premijer lige nije nam donijelo konačnu odluku o vrhu i tome tko će u Ligu za prvaka, a tko će u Ligu za ostanak. Naime, četiri od pet klubova iz vrha dobilo je svoje susreta, pa će odluka o sudionicima Lige za prvaka pasti u posljednjih 60. minuta.

Dubrava je nastavila sjajni niz koji ima u posljednje vrijeme. Čini se da su siječanj kada nije bilo natjecanja, odlično iskoristili i digli su se u formi i na koračić su od Lige za prvaka. Nakon Umaga, Gorice, Sesveta i Zameta, pao je i Varaždin 1930. Domaći sastav je od početka bio u pravom ritmu. Već četiri razlike imali su „Veprovi“ nakon desetak minuta igre. Na poluvremenu plus šest (16:10). Varaždin se silno trudio u nastavku. Ali najviše što su se uspjeli približiti bilo je na minus četiri u 48. minuti (24:20).  Dubrava je s mnogo energije odigrala završnicu i lako riješila pitanje pobjednika. To im je peta pobjeda u nizu. Karlo Godec i Marin Lisac bili su  prvi strijelci Dubrave sa po sedam pogodaka. Kod gostiju najbolji Tin Šestak sa šest.

Poreč je očekivano dobio Zamet i definitivno je osigurao Ligu za prvaka. U najefikasnijem susretu kola, Gorica dakako nije propustila priliku da pobijedi Bjelovar i ostane u igri za Ligu za prvaka. Sesvete su pobjedom u Umagu preuzele vrh ljestvice i osigurale Ligu za prvaka. Spačva pak nije propustila priliku da upiše pobjedu protiv slabašnog Dubrovnika i pobjegne s pretposljednjeg mjesta.