Pet medalja za plivače "Baroka" na mitingu u Zagrebu

Piše: eVaraždin.hr

Objavljeno: 24.02.2014. 10:07

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 08:27

Ukupno 15 ?lanova Pliva?kog kluba Barok nastupilo je 22. i 23. velja?e na jakom mitingu za kadete i mla?e kadete "Žabac" u Zagrebu, na kojem su osvojili ukupno 5 medalja.

Radi se o petom od ukupno osam mitinga iz ovosezonske serije Mini Grand prix natjecanja. Miting je okupio 309 natjecatelja iz 21 kluba iz Hrvatske i BiH, a važno je naglasiti da su nastupili gotovo svi najbolji kadeti i mla?i kadeti iz cijele države.

Za varaždinski PK Barok miting je bio vrlo uspješan. Nastupilo je ukupno 15 ?lanova, a osvojeno je 5 medalja, te isplivano nekoliko normi za Prvenstvo Hrvatske.

Najuspješnija predstavnica bila je kadetkinja Martina Štefinec koja je osvojila ?ak tri medalje. U utrci 100 prsno bila je srebrna, a broncu je dohvatila u utrkama 400 slobodno i 200 prsno. Martina je još u utrci 200 mješovito osvojila visoko 5. mjesto. U svim utrkama isplivala je norme za predstoje?e PH. Tako?er, treba istaknuti da se Martina u ukupnom poretku najboljih pliva?ica dobivenim zbrojem bodova ?etiri discipline plasirala na 6. mjesto.

Kod dje?aka najuspješniji predstavnici Baroka bili su kadet Ivan Vitkovi? i mla?i kadet Jakov Igrec koji su osvojili po jedno bron?ano odli?je. Vitkovi? je broncu zaslužio u utrci 100 delfin, dok je Igrec do medalje doplivao u utrci 800 slobodno. Igrec je visoko plasiran bio i u utrkama 400 slobodno i 200 mješovito, u kojima je bio 5.

Norme za nastup na PH ostvarili su kadeti Luka Cvetko i Jan Ožeg. Luka u disciplini 100 slobodno, a Jan u disciplinama 100 i 200 prsno.

I ostali pliva?i Baroka ostvarili su vrlo dobre rezultate, a kako isti?u iz kluba, veseli ?injenica da su svi popravili svoje osobne rekorde u 50-metarskom bazenu i pokazali dobru formu pred nadolaze?e Regionalno prvenstvo. Evo i imena: Nikola Briški, Hrvoje Smontara, Matija Volari?, Dominik Kelemen, Matej ?ok, Vid Il?i?, Ida Mari?, Mirta Vu?eti?, Rina Sento?nik i Petra Gašparac.

Upravo je Regionalno prvenstvo sljede?e natjecanje na kojem ?e nastupiti ?lanovi Baroka, a održava se u Sisku od 8. do 9. ožujka.