Plivači Baroka osvojili 24 odličja na ljetnom Regionalnom prvenstvu

Objavljeno: 07.07.2014. 19:03

U Sisku je u subotu i nedjelju, 5. i 6. srpnja održano Regionalno prvenstvo u plivanju na kojem je nastupilo 300 natjecatelja iz 12 klubova. Varaždinski PK Barok nastupio je ukupno s 21 ?lanom od kojih 12 ženskih i 9 muških.

Pliva?i i pliva?ice Baroka osvojili su ukupno 24 odli?ja od kojih ?etiri zlatna, 10 srebrnih i 10 bron?anih.

Najuspješniji predstavnik Baroka na ovom natjecanju bio je mla?i kadet Jakov Igrec koji je osvojio ukupno pet odli?ja od kojih dva zlata, dva srebra i broncu, a još je bio i dva puta ?etvrti. Najbrži je bio u utrkama 200 mješovito i 100 delfin, srebra je osvojio u utrkama 400 slobodno i 100 le?no, dok je na 50 delfin bio bron?ani.

Zlatom se okitio i kadet Luka Cvetko koji je zabilježio odli?ne nastupe. Luka je bio najbolji u utrci 100 slobodno, dok je na 400 slobodno bio srebreni. Uz to je bio i dva puta peti. Važno je istaknuti da je Luka u utrci 100 slobodno izborio A normu za nastup na Prvenstvu Hrvatske.

?etvrto zlato Baroku donio je najstariji ?lan Mario Vlahinja koji je bio najbrži u utrci 200 slobodno popravivši osobni rekord za više od sekunde. Mario je uz odli?ne nastupe osvojio još srebro na 50 delfin, te dvije bronce na 100 slobodno (uz osobni rekord) i 100 leptir. Mario je ostvario ?ak tri B norme, ali nije uspio ostvariti niti jednu A normu koja je preduvjet za nastup na PH.

Kadetkinja Martina Štefinec osvojila je ukupno ?ak sedam odli?ja. Na 200 prsno bila je druga u kategorijama kadetkinja i ml.juniorki, te 3. u kategorijama juniorki i ml. seniorki. U utrci 100 prsno osvojila je srebro u kadetskoj konkurenciji, dok je u ml.juniorskoj bila tre?a. Na 100 slobodno bila je tre?a u kadetskoj konkurenciji.

Seniorka Tihana Gazdek osvojila je dva srebra u utrkama 50 i 200 prsno isplivavši pritom norme za PH.

Po jednu medalju osvojili su: Martin Kocijan, Lea ?eli? i Ivan Vitkovi?. U ml.juniorima Kocijan je bio srebreni u utrci 200 slobodno, a još je u utrkama 50 slobodno i 100 leptir bio 4., a na 100 slobodno 5. U istoj kategoriji do bronce je doplivala Lea ?eli? u utrci 200 prsno ostvarivši pritom A normu za PH. Kadet Ivan Vitkovi? bio je bron?ani na 200 delfin.

Bron?anu medalju osvojila je i ženska ml. juniorska štafeta 4x100 slobodno u sastavu: Lea ?eli?, Elena Škrapec, Mirta Piska? i Martina Štefinec.

Od mla?ih kadeta Petra Gašparac bila je dva puta ?etvrta i dva puta šesta, dok je Matej ?ok bio sedmi i dva puta osmi. Od mla?ih juniora Mirta Piska? kao najbolji plasman zabilježila je 5. mjesto, dok je u istoj kategoriji Neven Lon?ari? bio dva puta 6. i jednom sedmi. Juniorka Klara Vresk bila je 5. na 50 prsno, te je isplivala dvije B norme za PH.

Vrlo dobre nastupe iz kojih je vidljiv lijepi napredak zabilježili su i ostali pliva?i i pliva?ice, popravivši svoje osobne rekorde gotovo u svim utrkama u kojima su nastupili. Nastupili su i: Karlo Rajkovi?, Hrvoje Smontara, Vlatka Gašparac, Ida Mari?, Rina Sento?nik, Iva Vresk i Patricija Lon?ari?.

Ovim Regionalnim prvenstvom za ve?inu pliva?a je natjecateljska sezona 2013/14 završena. Preostalo je još jedno natjecanje, a to je Prvenstvo Hrvatske na kojem mogu nastupiti samo pliva?i koji su tijekom sezone isplivali prili?no zahtjevne limite. Državno prvenstvo održat ?e se u Zagrebu od 24. do 27. srpnja, a sada je poznato da ?e PK Barok predstavljati 4 natjecatelja.

Norme su ostvarili: seniorka Tihana Gazdek (50, 100 i 200 prsno), mla?a juniorka Lea ?eli? (200 prsno), te kadeti Martina Štefinec (100 i 200 prsno, 100, 200, 400 i 800 slobodno, 200 i 400 mješovito) i Luka Cvetko (100 slobodno). Jedna od najboljih pliva?ica Baroka, mla?a juniorka Lana Soka? koja je tijekom sezone ostvarila šest normi istaknuvši pri tom kandidaturu i za medalje nažalost ne?e nastupiti na Prvenstvu Hrvatske jer je sa obitelji nedavno preselila u Njema?ku, napominju iz PK Barok.