Plivači i plivačice Baroka osvojili 21 medalju u Čakovcu

Piše: IT/eVaraždin

Objavljeno: 07.12.2015. 08:21

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 07:08

U Čakovcu je proteklog vikenda održan 17. Božićni miting na kojem je nastupilo 230 natjecatelja iz 12 klubova iz Hrvatske i Slovenije, a članovi Plivačkog klub Barok osvojili su 21 medalju.

Natjecanje je održano u 11 pojedinačnih i 1 štafetnoj disciplini u kategorijama mlađih juniora, kadeta, te mlađih kadeta. Plivački klub Barok predstavljalo je čak 49 natjecatelja, od kojih 25 u muškoj i 24 u ženskoj konkurenciji. Zajedno su osvojili ukupno 21 odličje od kojih 11 zlatnih, 6 srebrnih i 4 brončana.

Nika Dobovičnik je u kategoriji mlađih kadetkinja osvojila čak 5 zlatnih medalja i to u disciplinama 50 i 100 slobodno, 50 prsno, 50 delfin i 100 leđno. Osim pet zlatnih medalja dobila je i nagradu za najvredniji ženski rezultat u mlađe kadetskoj  konkurenciji.

Kadetkinja Petra Gašparac uspješan nastup okrunila je osvojvajanjem 3 zlatne i 1 brončane medalje. Najbolja je bila u disciplinama 100 i 200 leđno i 100 prsno, dok je u utrci 200 prsno bila treća. Petra je u disciplinama 100 i 200 leđno isplivala svoje prve A norme za nastup na Prvenstvu Hrvatske.

Tri zlatne medalje osvojila je i mlađa juniorka Martina Štefinec koja je bila uvjerljivo najbrža u utrkama 50, 100 i 200 prsno. Uz tri pobjede,  postavila je i nove rekorde mitinga na dionicama 100 i 200 prsno .

Medalje su za Barok u mlađe juniorskoj kategoriji osvojili još Luka Cvetko, Mirta Vučetić i Buga Stipan. Luka je bio 2. na 100 slobodno i 3. na 50 slobodno,  Mirta bila 2. na 50 prsno, a Buga 3. na 50 delfin.

U mlađekadetskoj konkurenciji dvije medalje osvojili su Erik Hunjek i Leona Juriša, a jednu Mila Mitrović. Erik je bio 2. na 100 slobodno, te 3. na 100 leđno, Leona je osvojila 2. mjesta u utrkama 100 leđno i 100 slobodno, dok je  Mila bila 2. u utrci 100 prsno.