izvrsni rezultati

Juniorski atletski Kup Hrvatske - Pobjeda Paule Šimunčić i Franje Želimorski

Objavljeno: 23.05.2016. 08:25

Zadnja izmjena: 23.05.2016. 08:25

Na atletskom Kupu Hrvatske za juniore i juniorke, koji održan na stadionu Mladost u Zagrebu, nastupili su juniori i juniorke AK Sloboda. Bez ekipnih ambicija prvi dan natjecanja donio je osobni rekord Orhideji Leščak na 100 m s preponama. Sa istrčanih  15,86 zauzela je 3. mjesto. U utrci 3000m zapreke, Paula Šimunčić bila je prva. Rezultatom 11:50 i time izjednačila svoj osobni rekord.

Štafeta 4x100m u sastavu Klara Martinez, Martina Kučina, Petra Špicar, Orhidea Leščak sa istrčanih 51,82 plasirala se na 5. mjesto. Kod juniora najbolji su bili Gabrijel Stojanović i David Šalamon koji su se plasirali  na  4. mjesto, Stojanović  u  utrci na 100m sa osobnim rekordom 11:20 i Šalamon na 400 m s vremenom 49,16. Štafeta na 4x100m u sastavu Matija Dvorski, Karlo Marciuš, Matija Žnidarić, Gabrijel Stojanović rezultatom 43,93 zauzela je 3. mjesto.

Drugog dana pobjedu je ostvarila Franja Želimorski u bacanju koplja sa hicem od 46,38 m. U istoj disciplini Ana Majdak je bila 3. Karlo Marcijuš bio je solidan 7. na 200 m sa 23,09 s. Najuzbudljivija utrka dana bila je na 800 m u kojoj je David Šalamon trčao  hrabro i vodio cijelo vrijeme ali mu je u zadnjim metrima ponestalo  snage  te je utrku izgubio u ciljnoj ravnini. U ukupnom poretku  u konkurenciji 25 klubova, juniori su zauzeli 9 mjesto a juniorke 8. Sveukupno Sloboda je završila na 7. mjestu iza zagrebačkih te  klubova iz Osijeka , Rijeke i Splita.