NK VARAŽDIN

Pobjeda u Sesvetama - Veliki korak bliže Prvoj HNL

Objavljeno: 13.05.2022. 19:31

Zadnja izmjena: 13.05.2022. 19:44

NK Varaždin je večeras pobijedio momčad NK Sesvete 2:3 (1:2) u susretu 28. kola Druge HNL i tako napravio veliki korak prema povratku u Prvu HNL.

Uoči početka utakmice dobra vijest je bila da je Rudeš, pratitelj Varaždina na prvenstvenoj ljestvici i jedini preostali konkurent za osvajanje prvog mjesta u Drugoj HNL, odigrao remi 1:1 kod momčadi Jaruna.

Međutim, susret u Sesvetama nije počeo baš najbolje za Varaždince jer već u 11. minuti golom Vujanića iz kaznenog udarca domaćini vode. Varaždinska momčad se brzo presložila i već dvije minute kasnije Belcar izjednačuje na 1:1. Do kraja poluvremena Varaždin prekreće rezultat i na odmor se odlazi s vodstvom 1:2, nakon gola Sinića u 36. minuti.

U drugom poluvremenu Varaždin još povećava prednost i to golom Brodića u 61. minuti. Na 2:3 smanjuje Stojanović u 64. minuti i to je i konačni rezultat susreta.

Sesvete su igrale s igračem manje od 41. minute kada je Muić dobio drugi žuti karton na utakmici.

Na prvenstvenoj ljestvici Varaždin je i dalje prvi s 57 bodova, a drugi Rudeš sada zaostaje četiri boda i na svom kontu ima 53 boda.