Prva pobjeda hrvatskih juniorki: Rukometašicama Tunisa zabila i Dežić

Objavljeno: 03.07.2012. 10:58

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 09:16

Hrvatska ženska juniorska reprezentacija (igračice rođene 1992. i mlađe) ostvarila je prvu pobjedu na Svjetskom prvenstvu u Češkoj. Naše rukometašice su u drugom kolu Skupine D uvjerljivo svladale Tunis 33:20. Bila je to jednosmjerna utakmica od samog početka, a jedan pogodak postigla je i rukometašica „Koke“ Ivana Dežić.

Hrvatska je zaigrala čvrsto u obrani i efikasno u napadu i već do poluvremena bilo je 17:7. Razlika je rasla sve do 50. minute i visokih 26:9. No potom, kao i jučer, mali pad u završnici i Tunižanke na kraju mogu biti zadovoljne s -13, piše Hrsport.net.

Najefikasnije u hrvatskim redovima Mila Toto s osam te Katarina Ježić i Marija Milić s po pet golova. Danas Hrvatska igra protiv Nizozemske.