Prva ŽNL: Polet iz Cestice opet na vrhu, uvjerljiv Varteks

Objavljeno: 26.04.2015. 21:43

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 07:18

Nakon jučerašnjeg kiksa Varaždin ŠN-a, cestički Polet je današnjom minimalnom 2:1 pobjedom nad imenjakom iz Tuhovca opet preuzeo vrh tablice. Od momčadi iz gornjeg doma profitirao je još Varteks, kako zbog vlastite 4:0 pobjede nad Lepoglavom tako i zbog domaćih kikseva konkurenata Čeva i Obreša.

Čevo je naime u malom derbiju kola izgubilo 1:2 od Sloge, dok je Obreš (samo) remizirao s Dinamom iz Babinca, bilo je 1:1. Tako je Varteks dohvatio četvrto mjesto, s četiri boda zaostatka za Obrešom, preskočivši Čevo.

Što se najzanimljivije utakmice kola tiče, sraza dva Poleta, sve se važno dogodilo u prvom poluvremenu. Tuhovčani su poveli golom Dalibora Horvata već u 9. minuti, ali je samo četiri minute kasnije domaći Polet poravnao preko Antonija Vrčeka, a u 33. minuti i preokrenuo rezultat golom Igora Štromara. Tih je 2:1 iz „prve trećine“ utakmice ostalo i do kraja.

U ostalim utakmicama 23. kola Nedeljanec je s uvjerljivih 3:0 slavio protiv Rudara '47, Podravac je s 2:0 bio bolji od Bednje, a najugodnije je iznenadio Sračinec osvojivši bod na teškom gostovanju u Šemovcu (2:2).

Poredak: 1. Polet (C) 50 bodova (gol razlika 54:23), 2. Varaždin ŠN 49 (63:33), 3. Obreš 45 (42:28), 4. Varteks 41 (48:26), 5. Čevo 41 (40:26), 6. Sloga 38 (41:32)... 15. Lepoglava 14 (26:59), 16. Sračinec 8 (20:75).