VARAŽDINSKI SPORTSKI SAVEZ GLUHIH

Raznovrsna sportska natjecanja gluhih sportaša

Objavljeno: 12.04.2022. 07:48

Zadnja izmjena: 12.04.2022. 07:51

Članovi Varaždinskog sportskog saveza gluhih, u proteklom razdoblju, sudjelovali su ili organizirali brojna natjecanja.

Tako su se natjecali u elektroničkom pikadu i streljaštvu, u raznim dicsiplinama te kuglanju.

Rezultati sa Prvenstva Hrvatske gluhih u elektroničkom pikadu

U Varaždinu održano je Prvenstvo Hrvatske gluhih u elektroničkom pikadu. Natjecanje se održalo u disciplini „High core“ u 3 kola po 7 krugova. Sudjelovalo je 14 ekipa, odnosno 44 igrača i 31 igračica. Ekipa Varaždina je osvojila 1. mjesto.

U pojedinačnoj konkurenciji Dimitrije Kolarić osvojio je 1. mjesto, Petar Telebar 3., Robert Šinko 7., i Boris Gramnjak 16. Kod žena Ela Minđek je bila 2., a Irena Premužić 5. Varaždinski športski savez gluhih se zahvaljuje restoranu Baroku na ustupanju prostora, sucima iz PK Barfly Git i Hrvatskom sportskom savezu gluhih.

Hrvatska liga gluhih u streljaštvu

Hrvatska liga gluhih se igrala u tri kola i to u Sisku, Vinkovcima i zadnje kolo u Zagrebu.

U konkurenciji strijelaca zračnim pištoljem, muški na 10 m Milan Lugarić je osvojio 2. mjesto, a Goran Novoselec 4. u ukupnom poretku. Kod žena u istoj disciplini Ela Minđek bila je najbolja.

U zračnoj puški na 10 m, žene Vida Puškadija je osvojila 3. mjesto.

Prvenstvo Hrvatske gluhih u streljaštvu pojedinačno

Prvenstvo je održano u Zagrebu, a u disciplini zračni pištolj, muški na 10 m Goran Novoselec je bio 2., a Milan Lugarić 4. Kod žena Ela Minđek osvojila je 1. mjesto.

U zračnoj puški na 10m Vida Puškadija je osvojila 2. mjesto.

Kup Hrvatske gluhih u kuglanju

U Slavonskom Brodu održano je po prvi put Kup Hrvatske gluhih u kuglanju ekipno.Varaždin je imao klub u muškom dijelu, ali nažalost nisu uspjeli okupiti žensku ekipu.

U konkurenciji od 10 ekipa kuglači su osvojili 4. mjesto, sa samo 8 čunjeva zaostatka sa trećom Požegom.

5. memorijal Nevena Kolarić

U nedjelju 10. 04. na petu godišnjicu smrti dugogodišnje predsjednice VSSG Nevenke Kolarić održan je memorijalni turnir u streljaštvu pojedinačno.

Od varaždinskih predstavnika Milan Lugarić je osvojio 2., a Goran Novoselec 3. mjesto u disciplini zračni pištolj 10 m, a Ela Minđek je kod žena bila prva.

Vida Puškadija je bila 2. u disciplini zračna puška 10 m.