Kajak kanu klub Varteks

Rezultati mladih varaždinskih kajakaša na utrkama Europskog kupa u slalomu

Objavljeno: 08.08.2016. 20:11

Kao dio hrvatske reprezentacije, mladi kajakaši Kajak kanu kluba Varteks - Katja Bengeri, Maja Štimac i Roko Bengeri, nastupili su 6. i 7. kolovoza na utrkama Europskog kupa u slalomu za mlađe dobne kategorije, koje su održane u Českim Budejovicama.

U subotu na desetoj utrci slaloma, u kajaku jednosjedu, Katja Bengeri zauzela je 13. mjesto i ušla u finalnu vožnju, gdje ja zauzela 13. mjesto. Maja Štimac je u istoj disciplini završila na 28. mjestu.

Katja Bengeri vozila je slalom i u disciplini kanu jednosjed gdje se plasirala na 8. mjesto, te se uvrstila u finale, gdje je osvojila 7. mjesto. Roko Bengeri je u disciplinu kajaka jednosjeda završio na 28. mjestu.

U nedjelju je održana jedanaesta utrka slaloma na kojoj je Katja Bengeri zauzela 16. mjesto, a u disciplini kanu jednosjed 11. mjesto, dok je Maja Štimac u kajaku završila na 21. miestu. Roko Bengeri u disciplini kajaka jednosjeda završio je na 33. mjestu.