u švicarskom Wengenu

Rodeš niti ovoga puta nije završio utrku - Zubčić 21. u kombinaciji

Objavljeno: 18.01.2019. 19:30

Zadnja izmjena: 18.01.2019. 19:35

Danas je u kombinaciji Svjetskog kupa u švicarskom Wengenu, Austrijanac Marco Schwarz pobijedio, dok je hrvatski skijaš Filip Zubčić osvojio 21. mjesto sa zaostatkom od 3,95 sekunde.

Schwarzu je to druga pobjeda u karijeri, a 1. siječnja je slavio u paralelnom slalomu u Oslu. Preostala dva mjesta na postolju pripala su Francuzima, drugi je bio Victor Muffat-Jeandet (+0,42), a treće mjesto osvojio je Alexis Pinturault (+1.12).

Zubčić je nakon slaloma bio 11., ali u spustu, u kojem rijetko nastupa, imao je tek 25. vrijeme, pa je na kraju završio na 21. poziciji. To znači da mu je 13. mjesto iz veleslaloma u Val d'Isereu (8. prosinca 2018.) i dalje najbolji rezultat ove sezone. Drugi hrvatski predstavnik, naš Varaždinac Istok Rodeš niti ovoga puta nije završio utrku, budući da je promašio vrata u slalomu.