Rukomet: Dabrovi očekivano teško uzeli „upisane“ bodove

Objavljeno: 09.05.2015. 22:27

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 07:18

Rukometaši GRK Varaždina 1930 pobijedili su Dubravu 37:33 i osvojili dva važna boda, ali se i (očekivano) pomučili za to daleko više nego što je objektivan odnos snaga ovih momčadi.

Jasno je naime da je utakmica u Poreču protiv kvalitetnog domaćina u srijedu, s(p)retno okončana pobjedom Varaždina 28:27, ispraznila baterije popularnim Dabrovima i fizički i psihički, s obzirom na značaj tih porečkih bodova koje je izravni konkurent za titulu viceprvaka (i plasman u SEHA ligu) izgubio. Nakon takve pobjede novi se trijumf protiv Dubrave u svojoj dvorani uz Dravu smatrao „normalnim“, a u sportu je uvijek najteže uzeti ono što se podrazumijeva, unaprijed upiše.

I, kako to obično biva, neadekvatan ulazak u utakmicu Dabrova – koji su ruku na srce imali i jedan jedini dan pripreme za tu utakmicu – i motiviran gost s druge strane, gost koji ima izuzetno potentnu, mladu momčad i sjajnog trenera Horvata koji je već lani pokazao da zna pomrsiti račune favoritima (izbacivši u polufinalu Kupa Nexe) rezultirali su „mučenjem“ u prvom poluvremenu. Zagrepčani su naime nakon 15 minuta vodili 8:6, imali i sedam minuta kasnije plus tri (16:13 pa 17:14), tek su u završnici tog prvog dijela Varaždinci 5:0 serijom preokrenuli na 19:17 u svoju korist pa s golom prednosti i otišli na odmor (20:19).

Nakon golijade u prvom poluvremenu i vjerojatne „jezikove juhe“ u svlačionici, u nastavak su Dabrovi ušli onako kako znaju, stisnuli obranu i iz iste razvijali čiste kontre i polukontre, što se osjetilo i na stanju na semaforu. Bilo je dosta zapravo pravih 15 minuta, u toj polovini poluvremena Varaždin je primio tek četiri gola (zabivši istovremeno devet) i tu je utakmice riješena (29:23). U završnici su domaći opet malo popustili pa je Dubrava ponovno zabila nekoliko laganih golova, za konačnih 37:33.

Utakmica koja će brzo biti zaboravljena, iz koje će se pamtiti 12 pogodaka raspoloženog Ante Tokića na krilu i 100-postotna realizacija kružnog napadača Šipića (7 od 7), kao i činjenica da si Zagreb nije dozvolio iznenađenje u Našicama (pobjeda prvaka 27:21) pa su Dabrovi opet usamljeni na drugome mjestu, s dva boda više od Nexea, tri kola prije kraja. Već sada sve miriši na veliku subotu, 23. svibnja, kad će GRK Varaždin 1930 i Nexe izravno odlučiti o drugome mjestu i stanovniku u prestižnoj SEHA ligi iduće sezone.

Liga za prvaka – poredak: 1. PPD Zagreb 12 bodova (gol razlika 204:151), 2. Varaždin 1930 10 (207:184), 3. Nexe 8 (187:173), 4. Poreč 6 (140:138), 5. Dubrava (195:232), 6. Umag 0 (129:184).