Dabrovi uvjerljivi protiv Riječana

Rukometaši Varaždina 1930 pobjedom protiv Zameta plasirali se u četvrtfinale Kupa

Objavljeno: 16.03.2016. 18:38

Zadnja izmjena: 16.03.2016. 18:43

Rukometaši Gradskog rukometnog kluba Varaždin pobjedom protiv Zameta 32:28 plasirali su se u četvrtfinale Hrvatskog rukometnog kupa.

Iako se trener Vujović malo i pribojavao Riječana, njegovi igrači cijeli susret držali su vodstvo i bili bolja ekipa.

Već u desetoj minuti Dabrovi su se odlijepili na plus tri (5:2) da bi u nastavku prvog dijela održavali dva do tri pogotka prednosti. U samoj završnici napravili su seriju 4:0 te na odmor otišli rezultatom 15:9.

U nastavku su nastavili silovito i razliku podigli na plus sedam (18:11) u 35. minuti. Gosti su do 46. smanjili razliku na 23:18, no posljednjih osam minuta utakmice Varaždinci su ušli s plus osam. Utakmicu su tako lagano priveli kraju rezultatom 32:18.

Najraspoloženiji u momčadi Vladimira Vujovića bio je Ivan Horvat sa sedam zgoditaka, Martin Marčec, Jurica Vidaček i Marin Šipić dodali su po pet pogodaka, a odličan na vratima bio je Matija Špikić s 13 obrana.

Varaždinski rukometaši tako su se plasirali u četvrtfinale Hrvatskog rukometnog kupa, a u subotu ih čekaju već premijerligaša uzbuđenja kada dočekuju momčad Ivanića.