ŠKOLSKI SPORT

Rukometašice i rukometaši Druge gimnazije osvojili medalje na državnom prvenstvu

Objavljeno: 30.03.2022. 19:13

Zadnja izmjena: 30.03.2022. 19:26

Veliki uspjeh rukometašica i rukometaša Druge gimnazije Varaždin na državnom prvenstvu u rukometu za srednje škole.

Učenici rukometaš ostvarili su najbolji rezultat do sada, osvanjem 3. mjesta od ukupno 24 škole. Prošli su skupinu preko Trogira i Buzeta, u četvrtfinalu su bili bolji od Zadra, u polufinalu igrali sa Sportskom gimnazijom Zagreb, a u utakmici za 3. mjesto bili bolji od Srednje škole iz Samobora.

Učenice su po prvi puta nastupale na državnom prvenstvu i odmah stigle do povijesnog uspjeha. Ostvarile su izvrsno 2. mjesto u konkurenciji 23 škole. Pobijedile su ekipe Srednje škole Krapina i Slavonskog Broda, u četvrtfinalu pobijedile su ekipu Trogira, u polufinalu Gimnaziju Osijek, a u finalu bolja je bila Srednja škola Ivanić Grad.

Druga gimnazija Varaždina bila je jedina škola koja je u samoj završnici imala i mušku i žensku ekipu.

Ženska ekipa DGV: Dora Car 3.E, Lara Perić 3.E, Saša Flegar 3.S, Jana Jambriško 4.S, Isabela Hokman 4.S, Sara Šumečki 4.D, Lucija Mijatović 4.B, Petra Vrabec 4.B, Helena Miklošić 4.B, Lorena Brzuhalski 3.C, Jana Markulinčić, 3.S.

Muška ekipa DGV: Tin Šestak 4.S, Luka Hlevnjak 3.S, Mislav Vusić 3.S, Ivan Mihalj 3.S, Domagoj Jurišak 2.S, Ivano Pešut 2.S, Luka Vusić 4.E, Ivan Mikulić 1.S, Roko Ereš 4.E, Emanuel Šprem 4.S.

Voditelji: Marija Rožmarić, prof. i Alen Melnjak, prof.